У Южненській громаді наступного року планують запустити чотири соціальні автобуси. Кожен курсуватиме до сіл громади, також передбачається повернення “Одинички”, кільцевий рейс по Южному із заїздом на МІЗ.

Минулого тижня робоча група з питань соціального громадського транспорту зібралась вдруге. На першій зустрічі посадовці, депутати та старости старостинських округів Южненської ОТГ обговорили питання створення автобусів із безплатним проїздом, коштом дотації з місцевого бюджету. Тепер члени комісії затвердили план рейсів, а спеціалісти з управління економіки розрахували вартість перевезень. 

Планується створення чотирьох рейсів:
№1 – “Южне – МІЗ” (кільцевий);
№2 – “Южне – Сичавка”;
№3 – “Южне – Кошари”;
№4 – “Южне – Нові Білярі”.

Кожен автобус курсуватиме тричі на день: зранку, в обідню пору та ввечері. До кожного рейсу члени робочої групи розробили індивідуальний графік з урахуванням потреб пасажирів з різних населених пунктів.

Наприклад, попередній розклад рейсу “Южне – МІЗ” такий (виїзд з автостанції): 
– ранковий рейс о 7:30;
– обідній о 12:30;
– вечірній о 17:30 взимку та 19:30 влітку.

Такий маршрут розробили згідно з досвідом Олександра ЧАБАНОВА, голови ОСН “Вікторія” в мікрорайоні індивідуальної забудови. Нагадаємо, що після скасування рейсів міського автобуса, з МІЗу в Южне і назад почав курсувати транспорт, який мешканці організували самостійно. 

автобус, організований мешканцями МІЗу

“Наша маршрутка працює. Через те, що комісія прийняла рішення орієнтуватись на людей похилого віку, які їздять в поліклініку, на ринок, в дитячі садки, також частково соціальний автобус буде забирати дітей, які можуть не вміститись у шкільний автобус. До того ж це економія немалих коштів, у суботу та неділю автобус не курсуватиме. Тому, думаю, ми залишимо нашу маршрутку на  вихідні, щоб мешканці могли добиратись у місто або до МІЗу. Але, про це ще будемо думати”, — розповів Фокусу Олександр ЧАБАНОВ.

Вартість роботи усіх чотирьох рейсів попередньо становить близько 5,4 мільйона гривень. Автобуси курсуватимуть лише у будні, таким чином фахівці сподіваються зекономити близько трьох мільйонів гривень. 

Наразі питання опрацьовують управлінці. Пізніше його мають затвердити члени виконкому та депутати міськради у фінансовому плані на 2024 рік. 

Читайте також: Поза полем зору посадовців: як мешканці найбільш віддаленого мікрорайону Южного залишилися без громадського транспорту.