На ознайомчу екскурсію до Южненської міської ради запросили активних учасників шкільного самоврядування з усіх закладів середньої освіти громади.

Екскурсія відбулась в рамках одразу двох проєктів: міжнародної ініціативи «Відкритий Уряд» та проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Мета заходу – ознайомити молодь із роботою законодавчої та виконавчої влади на місцевому рівні. А також залучити школярів до участі в громадському житті громади, адже чим більше буде людей, які матимуть бажання щось змінити та покращити, тим кращим та активнішим стане розвиток громади.

Як зазначає начальниця відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій та туризму Олена КАМАЛОВА-КУТИНЕЦЬ, діти вже активно беруть участь у шкільному парламенті, тож подивитись на цю роботу у реальному житті їм буде корисно. Можливо, хтось з них, у майбутньому, також сидітиме в одному з кабінетів адмінбудівлі.

«Проєкт надихнув нас зробити таку собі «каву з мером». Звісно, справа тут не в каві. Ми могли запропонувати дітям і каву, і чай. Та через часті тривоги щодня, ми розуміли, що нам швидко треба все пройти і розповісти всю інформацію школярам. Колись у нас такі заходи вже були, але через повномасштабне вторгнення, ми їх призупинили. Добре, що сьогодні все відбулось за планом і без повітряних тривог»,— розповідає Олена КАМАЛОВА-КУТИНЕЦЬ.

Школярі відвідали більшість управлінь Южненської міськради та ЦНАП, де їх зустріли начальники та начальниці самих управлінь і відділів. Посадовці розповіли про свою роботу, обовʼязки та відповіли на питання школярів.

«Найбільше мене зацікавило те, як працює управління архітектури, зокрема відділ екології. Мені сподобалось те, як вони приділяють увагу вирубці дерев та проблемам із сміттям. Найголовніше питання, яке мене цікавило сьогодні – це питання стану укриттів у житлових будинках. Власне, відповіді мене задовільнили, тож мені усе сподобалось»,— розповіла учениця 11 класу Ліцею №2 Анна ЄВСЮКОВА.

Шкільні парламентарії також зустрілись із міським головою Володимиром НОВАЦЬКИМ та секретарем ради Ігорем ЧУГУННИКОВИМ у їхніх кабінетах. У очільника громади школярі дізнались про ненормований графік роботи, допомогу міст-побратимів та поставили питання «чи не набридло міському голові 18 років перебувати на цій посаді». А секретар ради жартома пояснив учням, що його посада – це своєрідне класне керівництво серед депутатів.

Під час відвідування школярами сесійної зали разом із Володимиром НОВАЦЬКИМ, до нього звернувся Віктор, дев’ятикласник Ліцею №1, із проханням, аби у школі залишили набір на 10 клас. Хлопцю відповіла начальниця управління освіти Олена БАРАНЕЦЬКА та зазначила, що, можливо, Южному дозволять залишити одразу два Ліцеї, а не один, тож перша школа лишиться у попередньому статусі. Остаточну інформацію щодо питання реформації шкіл в управлінні знатимуть у серпні.

«Мені було цікаво подивитись у яких кабінетах працюють наші посадовці, міський голова, та дізнатись наскільки багато людей стоїть за роботою нашою міської ради і загалом життєдіяльністю громади. Мені запамʼяталось, і, навіть, трохи здивувало те, що місцеві депутати не отримують зарплатні. Загалом було цікаво, особливо сподобався кабінет, де у акваріумі живе черепашка, це дуже мило»,— ділиться учениця 11 класу Ліцею №4 Тетяна ПРИХОДЬКО.