У Южному до депутатської комісії з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури звернулись батьки учнів з двох шкіл, аби призупинити процес реорганізації навчальних закладів міста.

Місяць тому до депутатів надійшов лист від батьків девʼятикласників АШГ, які просили залишити школу у статусі Авторської. Тепер про процес реорганізації клопочуть батьки учнів Ліцею №1.

Нагадаємо, до заходів з трансформації шкіл входить реорганізація навчальних закладів у місті так, що замість чотирьох ліцеїв буде три гімназії, один ліцей та окрема початкова школа. Завершити реорганізацію мають до 2027 року.

«Ми пропонуємо скасувати це рішення, яке депутати проголосували 16 лютого, не розібравшись у цьому питанні. Обговорення щодо цього не було, комісія нічого не доповіла. Ми наполягатимемо на скасуванні рішення»,— зазначив голова комісії Олександр ДІДЕНКО.

На засідання була запрошена і начальниця профільного управління Олена БАРАНЕЦЬКА. Та, через нараду у цей час, долучитись не змогла. Натомість депутати попросили, аби засідання відвідав інший представник управління. Та воно пройшло без представників УО.

До зібрання долучилась депутатка Світлана ВИШНЯ. Раніше комісію очолювала саме вона. Крім цього, депутатка за професією педагогиня. Вона розповіла, що освітяни також реагують на реформування шкіл негативно. Зокрема вчителі Авторської школи Гузика, адже крім середньої освіти, у закладі є коледж, який через реформу перестане існувати.

Проєкт про скасування рішення депутатів ЮМР щодо трансформації шкіл буде підготовлено на наступну сесію міської ради, яка має відбутись у червні.