У Южному офіційно відкрили та освятили криницю із питною водою на території храму Святих Петра і Павла УГКЦ.

Будівництво бювету, нагадаємо, розпочали у липні. Автором ідеї створення додаткового джерела питної води став настоятель храму отець Василь КОЛОДЧИН. Така думка, як розповідає отець Василь, виникла після того, як місто Миколаїв потерпав від нестачі питної води.

«Ми дуже сильно переживали за наше місто-побратим Миколаїв, бо вони фактично наші герої, вони нас врятували від окупації. Коли вони опинилися без води, дуже багато її возили. Я зрозумів, що возити воду «ложками» – це не раціонально і фактично дуже дорого. Бо навіть якщо ми поставляємо 30 паллет води, це велика машина, але це буквально на декілька тисяч людей. І якщо взяти шість літрів води на добу для людини, то це – ніщо. І я дуже хвилювався за Южне, бо ми – найвіддаленіша точка від нашого водозабору. Тому не дай Бог, якась непередбачувана подія і ми залишимось без питної води»,— розповів отець Василь КОЛОДЧИН.

Представники храму звернулися до організації, яка шукає поклади питної води, її виявили на глибині 100 метрів. Пізніше церква звернулася до міжнародної організації “Оксфам”, яка і допомогла у придбанні необхідного обладнання та наймі підрядника для буріння свердловини та будівництва споруди бювета.

Якість води була перевірена у лабораторії, де спеціалісти підтвердили безпечність її вживання. У споруді бювету стоять декілька фільтрів, що очищують воду.

Забір води є безкоштовним для усіх мешканців Южненської громади. Завітати до криниці можна з 6 до 19 години, після чого подача автоматично припиняється.

Як розповіли представниці «Оксфам», організація ще з 2020 року співпрацює з фондом «Карітас Одеса», головою якого є настоятель южненського храму УГКЦ. Вони зазначили, що після успішних партнерських проєктів, організація із радістю погодилась профінансувати створення криниці. До того ж «Оксфам» проспонсорував і створення громадського центру на території храму, а також сонячних панелей, завдяки яким і бювет, і центр є автономними та працюватимуть і за умов блекаутів.

Суму, що була вкладена, не називають, та кажуть, у цій ситуації цифри не мають великого значення, найголовніше – результат.

«Важливіше те, що місто отримало від цього проєкту. Користування водою є безкоштовним, користування центром – безкоштовне і, якщо будуть відключення світла, мешканці міста можуть звернутись сюди як до «пункту незламності» і це важливіше ніж ті суми, які були витрачені»,— зазначають пані Ірина та Катерина, спеціалістка з оцінки та аналізу інформації і координатора з партнерства організації «Оксфам».

Аби збудувати бювет, представництво храму узгоджувало все із Южненською міськрадою.

«Отець Василь звернувся до нас, до депутатського корпусу, з цією ідеєю ще навесні, щоб ми розглянули можливість виділення храму земельної ділянки для будівництва криниці. Звісно, депутати одноголосно за це проголосували. Це дуже важлива подія для нашого міста, адже у випадку будь-чого у містян завжди буде джерело безкоштовної питної води. Ми дуже завдячуємо людям, які цю ідею втілили у життя»,— розповіла секретарка Южненської міськради Оксана ВОРОТНІКОВА.

Захід відвідали священнослужителі, парафіяни, посадовці та мешканці громади. Після освящення криниці кожен зміг спробувати воду. Після відкриття, присутніх запросили на теплі посиденьки у громадському центрі із печивом та гарячими напоями.