До Южного вже втретє приїхали представники УВКБ ООН. Протягом тижня з 25 по 29 вересня вони реєструють мешканців громади для отримання матеріальної допомоги. Це 6 660 гривень для людей, які постраждали від війни в Україні. До співпраці з Южненською громадою організацію залучили волонтери ГО “Моє місто Южне”. 

Цього разу формат запису у чергу змінився. Як розповів керівник громадської організації Максим КУШНІР, зранку другого дня реєстрації у чергу прийшло близько 200 осіб. Тож було прийнято рішення записувати людей і на наступні дні. Попередні рази список заповнювався зранку кожного дня.

“Люди просили записувати їх заздалегідь, бо, на жаль, кількість тих, хто потребує нашої допомоги збільшується, а не зменшується. В ході бесіди з ними, вирішили записувати наперед, бо деякі вже вдруге приходять і не можуть потрапити на реєстрацію [ред.: останнього разу УВКБ ООН працювали у Южному з 31 липня по 4 серпня]. Тому всіх, хто був присутній внесли у список, включно до пʼятниці”,— розповів Максим КУШНІР. 

Планується, що протягом тижня на отримання допомоги буде традиційно зареєстровано близько півтисячі мешканців громади.

“Я мати шестирічної дитини. За час війни у дитини погіршився стан здоровʼя. Після нічних обстрілів у дитини почався тривожний сон. Ми звернулись до психолога, але нам сказали, що такими випадками займається невропатолог. Тож ми поїхали в Одесу до лікаря 24 серпня, там поставили діагноз “нервовий розлад” і поклали у лікарню на три тижні. Ми дізнались, що підпадаємо під одну з категорій на реєстрацію допомоги й вирішили отримати допомогу на дитину. Про це нам розповів голова ОСББ. Ця допомога насправді дуже потрібна. Я працюю на ОПЗ, тому у моїй ситуації це зовсім не маленька допомога”, — розповіла Тетяна, мешканка Южного. 

“В мене погіршився стан здоровʼя, через цукровий діабет. Минулого року було трохи краще, але зараз погіршилось. Така допомога обовʼязково потрібно, бо зараз люди незаможні, тому це хоч якось допоможе прожити”, — розповів Сергій, мешканець Южного. 

“В мене погіршився стан здоровʼя, а також я виїжджала за кордон разом з онуком, бо моя дочка медикиня і вона не могла. Ми пробули у Молдові 2,5 місяці й повернулись додому. Ми поки туди добирались, нас автобус відвіз до Маяк, а звідти 11 кілометрів до Паланки із дитиною йшли пішки… Були сильні затори, йшов дощ, трохи сніжило, але нічого, добралися. Потім наближалось 9 травня, у Придністровʼї вже звʼязок почав пропадати, хоч ми були у Кишиневі, вирішили повертатись додому. Зараз куди не подивись — усе подорожчало, тому допомога дуже доречна. У магазин підеш — ту тисячу від пенсії відділиш і не знаєш, що зможеш на неї купити. Зараз усі люди похилого віку тільки на ліки гроші витрачають, бо вони також дорогі”, — поділилася з нами Станіслава Станіславівна, мешканка Южного.

Наступного разу співробітники УВКБ ООН планують продовжити реєстрацію мешканців Южненської громади на отримаття фінансової підтримки з 23 по 27 жовтня.

Також громадська організація “Моє місто Южне” планує найближчим часом видати набори гуманітарної допомоги для працівників Одеського припортового заводу. Максим КУШНІР зазначив, що до організації звернувся голова профспілку ОПЗ Володимир ДРІБНОХОД, адже працівники підприємства не отримують заробітну плату понад чотири місяці, а 25 мільйонів гривень поворотної допомоги з міського бюджету досі не надійшли. Попередньо працівники ОПЗ зможуть отримати гуманітарну допомогу у жовтні.