Одеський припортовий завод досі не отримав 25 мільйонів гривень на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам, виділення яких погодили депутати Южненської міської ради на позачерговому засіданні сесії 6 вересня.

Нагадаємо, рішення Южненської міської ради про виділення поворотної фінансової допомоги мали погодити Фонд Держмайна, Наглядова рада, обладміністрація та Державна аудиторська служба.

Держаудитслужба надала відповідь про те, що правомірність такого рішення має розʼяснити Міністерство Фінансів України. Лист із відповідним проханням щодо розʼяснення Южненська міська рада надіслала 8 вересня.

Як розповів Фокусу голова профспілки ОПЗ Володимир ДРІБНОХОД, відповіді і досі немає. Тож кошти працівники заводу не отримали. Наразі усе залежить від рішення Міністерства фінансів України. 

“На жаль, якщо хочеш загубити питання — починай консультуватись. Міністерство фінансів, у якому багато департаментів, консультується: один департамент, другий департамент, третій департамент… На сьогоднішній день немає жодного рішення. Станом на 21 вересня колектив Одеського припортового заводу не отримав ні копійки, не зважаючи на рішення депутатів місцевої ради. Я, звісно, був дуже радий рішенню, яке вони прийняли одноголосно, але на сьогодні ситуація така: колектив заводу лишається без допомоги, сподіваюсь, що місто допоможе із гуманітарною допомогою”, — зазначив Володимир ДРІБНОХОД. 

Вчора, 20 вересня, на загальних зборах акціонерів було прийнято рішення про запуск Одеського припортового заводу. Власником контрольного пакета акцій АТ “ОПЗ” є Фонд Держмайна, який раніше заблокував рішення про початок роботи, попри узгодження від керівництва країни. 4 вересня колектив заводу написав відкрите звернення до президента України з проханням вплинути на ситуацію.  

Наразі на підприємстві триває активна підготовка до запуску. Володимир ДРІБНОХОД зауважив, що дату початку роботи ОПЗ повідомити не може, адже скільки піде часу на повноцінне відновлення роботи невідомо. Найближчим часом мають бути укладені угоди щодо газу, електроенергії та іншого. Також він додав, що Одеським припортовим заводом будуть вжиті усі необхідні безпекові заходи для повноцінного функціонування.

Читайте також: Одеський припортовий завод втретє звертається до ЮМР аби зменшити податок на землю.