20 червня в Южненській громаді завершилася основна сесія Національного мультипредметного тесту. У 2022 році через повномасштабне вторгнення росії, в Україні змінили формат випускних екзаменів. Так Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) замінив Національний мультипредметний тест (НМТ). 

В Южному тестування проходили з 5 по 20 червня у двох навчальних закладах: Ліцеї №1 та Авторській школі Гузика. Випускники складали онлайн-екзамени з трьох навчальних дисциплін. З них обовʼязкові дві — українська мова та математика. Третю школярі обирають в залежності від спеціальності, на яку вступають. Загальним порогом вважаються 100 балів з 200. Охочі вступити до ВНЗ на бюджетну основу мають скласти екзамен не менше, ніж на 130 балів. Результати школярі отримують одразу, без довготривалого очікування.

У дні здачі тесту ФОКУС поспілкувався з випускниками, аби дізнатись їх очікування та враження. З міркувань безпеки ми не публікували матеріал до завершення усієї сесії.

Чи ненайбільше щасливий з усіх, кого ми зустріли – випускник АШГ Родіон. Хлопець склав математику на максимальні 200 балів. Взагалі цей предмет містить 22 завдання. Одна помилка вартує дорого, адже від складності завдання забирає не один, а більше балів.

“У мене були гарні передчуття, розраховував на результат приблизно у 170 балів. Трішки хвилювався і боявся помилитися. Зрештою склав математику на 200 балів. В кінці встиг виправити єдину помилку. Взагалі, почав готуватися з початку одинадцятого класу. До цього з математики була вісімка. Цього року планую вступати на програміста, тому такі бали мені допоможуть”, – розповів Родіон.

“В авдиторії сиділи пʼятнадцять людей, атмосфера не напружена, тому не дуже хвилювався. Я отримав 193 бали з математики, з інших предметів також гарні результати. Цього року планую вступати до університету, але ще не вирішив куди”, – додає Микита, випускник Ліцею №3.

“Я хвилювалася та дуже сподівалась на академічну доброчесність, аби ніхто не списував, бо це не справедливо. Також хвилювалась на рахунок тривог, бо не хочу йти на додаткову сесію. Атмосфера на екзамені дуже негативна та напружена. Мені пощастило, бо біля мене сиділи знайомі, тож я менше хвилювалась. Я не списувала, бо перед смертю не надихаєшся, до того ж я не знала, що брати та й мені було ліньки їх писати. Взагалі, завдання були не дуже складні, особливо, якщо готувався увесь рік”, – поділилася Софія, випускниця Ліцею імені Чорновола. 

“Сподівалась, що є шанси гарно написати й що все буде добре. Я не відмінниця, тому сподівалась хоча б на 140 балів скласти. Атмосфера була доволі напружена. Результатами задоволена. Не найвищі бали, але мені підходить. Найбільше часу витратила на англійську, її склала найкраще з усіх предметів. У майбутньому планую вступати в Одеський університет імені Ушинського на факультет менеджменту”, – Ніколь, випускниця Ліцею імені Чорновола.

Найчастіше третім предметом екзамену школярі обирають англійську мову. Вважається, що саме з такою трійцею (українська мова, математика, англійська мова) складених дисциплін можна обрати найширше коло спеціальностей для вступу у вищий навчальний заклад. 

“Перш за все, англійська мова така дисципліна, що до неї підготуватися за місяць-два-три практично не можливо. Або ти мову знаєш, або ти мову не знаєш. Коли до мене приходять діти з прохання підготуватися до мультитесту або, попередньо, це було ЗНО, то звичайно ми підіймаємо увесь пласт знань, який у них є. Також зʼясовуємо рівень знань, проблеми та в чому вони. Зазвичай проблеми – це брак лексики, тому я роблю акцент саме на ній, особливо через синоніми та сусідні слова, аби зрозуміти. Оскільки у побуті ми мовою не користуємося, нам важко сприймати іноземний текст, мову на слух. Цього року учениця, у якої я викладала з пʼятого класу склала тест на 187 балів, це 2 помилки з 32”, – зауважила Діна Гуменюк, викладачка англійської мови Ліцею №1. 

У Южненських школах вже завершилася серія випускних вечорів. Усього цього року школи громади закінчило 236 дітей. 

Читайте також: Южненський Ліцей №1 попрощався з випускниками.
Читайте також: Прощання зі школою: у Ліцеї №2 відбувся випускний вечір. 
Читайте також: У Ліцеї імені В’ячеслава Чорновола пройшов випускний вечір.