На сесію Южненської міської ради, що відбулась 13 липня, було винесено питання про проведення ремонту у двох Протирадіаційних укриттів в місті. Нагадаємо, що 4 з 14 ПРУ в Южному в непридатному стані. Два з них потребують ремонту. Такий висновок зробила комісія, яка проводила інспекцію у червні цього року. 

Напередодні, 12 липня на засіданні виконавчого комітету було погоджено виділення коштів з бюджету на проведення робіт. Укриття на Приморській, 19 може обійтися громаді у майже 7 мільйонів 825 тисяч гривень, на ПРУ в будинку по проспекту Григорівського  десанту, 10 планують витратити близько 2 мільйонів 922 тисяч гривень. 

 Як розповів заступник міського голови, начальник управління ЖКГ Дмитро ЛЮБІВИЙ, в цих укриттях планують провести заміни дверей, електрики, санвузлів, підлоги, обладнати вентиляцію та інше. 

Укриття на Десанту 10 мають завершити до 1 вересня, адже воно призначене не тільки для мешканців будинку, а й для учнів початкової школи Ліцею №4. На засіданні заступниця міського голови, начальниця управління освіти Олена БАРАНЕЦЬКА озвучила, що укриття передбачено для 9 класів закладу, а саме це 227 учнів, 16 педагогів та 6 осіб технічного персоналу. Раніше вони переховувалися у сховищі Ліцею №2. Та у зв’язку з тим, що все більше учнів виявляють бажання навчатись офлайн, було прийнято рішення визначити для Ліцею №4 інше сховище.

“З 1 вересня ми плануємо збільшення дітей. Ми плануємо, що від усього складу 80% дітей у нас виходять навчатися офлайн. Тому виникла потреба окремого сховища для четвертої початкової школи. Найближчим таким ПРУ виявилось на Григорівського десанту, 10. Відстань від школи до ПРУ складає всього 70 метрів. При чому, там є і прохідна доріжка і хвіртка. Вона заварена, але її можна обладнати”, – розповіла Олена БАРАНЕЦЬКА.

Вона також зазначила, що місця в укритті вистачить і для мешканців будинку, і для школярів: освітній заклад займатиме близько 200 квадратних метрів, а всього в укритті понад 1000 квадратів.

Тема ПРУ викликала жваве обговорення під час засідання сесії 13 липня. Це та низку інших питань було вирішено винести повторно на вівторок 18 липня. До цього дня депутати узяли перерву. Дискусію викликали різні висновки депутатських комісій, які розглядали питання: бюджетна погодила проєкт рішення, а от ЖКГ — ні.

Член депутатської комісії з ЖКГ Олександр ДІДЕНКО розповів, що причиною відмови є сума, яка запропонована підрядною організацією, адже мова йде саме про поточний, а не капітальний ремонт. Тож комісія запропонувала відмовитись від ремонту ПРУ по вулиці Приморська 19, доки не буде знижена сума або зробити для початку ремонт не пʼяти, а трьох підʼїздів. Таким чином, як зазначив депутат, сума з 8 мільйонів може знизитись до 4,5 мільйонів гривень.

“Ми розуміємо, що ПРУ на Григорівського десанту, 10 призначене для дітей і в нас мало часу на ремонт, тому погодили виділення коштів. Укриття Приморської, 19 потребує ремонту і ми погоджуємося з цим, але ж не поточного. Якби це був капремонт, я думаю, ми б погодили виділення 8 мільйонів, а для поточного — це занадто. І справа не в сумі, хай буде 10 мільйонів, але це буде якісний капітальний ремонт… До того ж начальник управління капітального будівництва сказав, що відбудеться тендер, а начальник управління ЖКГ сказав, що це будуть прямі договори. Також нам сказали про те, що було три варіанти підрядних організацій, але показали лише одну. І цією організацією виявився місцевий підприємець, який робить у Южному все! Нібито інших організацій немає. Тому ми взяли додатковий час на вивчення питання”, – зазначив Олександр ДІДЕНКО.

Остаточне рішення депутати мають винести у вівторок 18 липня.

Читайте також: Після 15 місяців повномасштабної війни в Южному непридатні 4 укриття.