Члени виконавчого комітету внесли зміни у Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства. На засіданні 12 липня було погоджено виділення коштів на системи автоматичного відчинення дверей у споруди цивільного захисту. Це гарантуватиме доступ до укриттів під час тривог без ризиків людського фактора. Запланована вартість систем складає 1 мільйон 140 тисяч гривень.

“Ми радились з колегами про те, що можна зробити, аби позбутися проблеми несвоєчасно відкритих укриттів. Ми вивчали це питання і хтось підказав, що є така система. У багатьох будинках є така проблема, коли вночі треба відчинити укриття, а відповідальної особи немає на місці, тому вирішили зробити це дистанційно, в автоматичному режимі. Перевірки встановили, що не всі укриття у нас відкриті вночі”, – розповів заступник міського голови, начальник управління ЖКГ Дмитро ЛЮБІВИЙ.

На питання цілодобового доступу до укриттів в Южненській громаді звернули увагу в червні після випадку в столиці, коли, ймовірно, через неможливість потрапити в зачинене бомбосховище, внаслідок падіння уламків ракет загинули 3 людей. На початку літа Уряд ініціював перевірку захисних споруд по всій країні.

Автоматизовані системи вже працюють у Вінниці та Києві. Передбачається, що в Южному обладнання буде закуплене та підключене до системи оповіщення до початку осені. Виділення коштів ще мають погодити депутати. Та 13 липня під час обговорення ремонтів у ПРУ вони не дійшли згоди і взяли паузу до вівторка, 18 липня.

Читайте також: Южненські посадовці хочуть виділити майже 11 мільйонів на ремонт двох ПРУ – депутати узяли паузу на вивчення питання