Міський автобус “Одиничка” офіційно припиняє свою роботу. Южненська міська рада призупинила договір із КП “Южтранс” на час дії воєнного стану. Нагадаємо, що автобус був знятий з маршруту ще 24 лютого 2022 року.

У міській раді такий крок пояснюють недоцільністю послуги — в останні роки маршрут став нерентабельним для комунального підприємства. Як розповіла начальниця управління економіки ЮМР Наталя ГНЄУШЕВА, маршрут був створений з метою перевезення школярів з Мікрорайону індивідуальної забудови до шкіл. Зараз це питання вирішено, адже у місті є шкільний автобус, який доставляє дітей МІЗу, а також з сіл громади. 

Раніше, вартість проїзду у міському автобусі №1 покривав міський бюджет, окрім літніх місяців, коли проїзд коштував 8 гривень. Як зазначає Наталя ГНЄУШЕВА, з 2019 року пасажиропотік знизився майже на 70%. За новими підрахунками КП “Южтранс”, щоб маршрут був рентабельним вартість проїзду має складати майже 30 гривень. В управлінні економіки не впевнені, що мешканці будуть зацікавлені в такому маршруті.

Читайте також: Вихід на рейс нерентабельний: яка доля міського автобуса №1 влітку.

Наталя ГНЄУШЕВА, начальниця управління економіки ЮМР: “Ми розуміємо, що за такі кошти, враховуючи невелику відстань, мешканці не будуть користуватися послугами перевезення. Таким чином, підприємство завідомо впадає у збитковість. Ми прорахували, що збитковість підприємства, у зв’язку з тим, що цей маршрут буде нерентабельним, складатиме майже 700 тисяч гривень на рік. Такі збитки можуть призвести до того, що підприємство не зможе займатись своєю основною діяльністю — вивезенням сміття. У звʼязку цим ми призупиняємо дію договору на час воєнного стану, у нас є відповідна законодавча база для цього”.

На заміну цьому маршруту в Южному хочуть запустити соціальний автобус, проїзд в якому, за фінансової спроможності, компенсуватиметься з бюджету. Його маршрут буде дещо відрізнятися від попереднього: автобус буде заїжджати у Сичавку. Наразі прораховуються собівартість маршруту.