Родичі загиблих Воїнів Южненської громади створили імпровізований меморіал в пам’ять про Героїв. Його розмістили на підкові у парку кованих фігур. Інформацію про це опублікувала на своїй сторінці у Facebook дружина Захисника Станіслава ГОДОВЕНКА, Ольга.

“Южненська громада мабуть єдина в країні, де немає місця вшанування пам’яті загиблих Захисників. Бо-дай тимчасового. Прифронтові населені пункти не рахуються”, – зазначила відома в місті журналістка в своєму дописі.

За її словами, кілька днів тому мама Захисника Артема КОСТЕНКА запропонувала створити пам’ятну інсталяцію на кованому тризубі. До створення інсталяції долучилися рідні Героїв. На прапорцях вони написали імена Воїнів. Акцію пам’яті присвятили Дню Захисника України.

Ольга ГОДОВЕНКО зазначила, що на імпровізованому меморіалі щоденно з’являється по кілька прапорців з іменами, хтось приніс квіти та закликала долучатися до акції інших южненців. І вшанувати в такий спосіб пам’ять про Героїв, неважливо з якого міста вони родом.

“Треба, аби і влада зрозуміла, що меморіальні місця актуальні і для нашої громади”, – пояснила журналістка.

Нагадаємо, що під час останнього засідання комісії із вшанування загиблих Захисників, 7 вересня, заступник міського голови Дмитро ЛЮБІВИЙ висловив думку про недоцільність створення Алеї Слави зараз, адже ніхто не знає, скільки захисників ще поховає наша громада. А запропонував зачекати завершення війни. Колеги посадовця не підтримали та зазначили, що війна може тривати роками, а вшановувати памʼять загиблих Героїв потрібно вже зараз. 

Директор Палацу культури “Дружба” Петро КУТИНЕЦЬ запропонував створити Алею Слави біля Памʼятника Захисникам України “Журавлі” по вулиці Хіміків.

В Южненській громаді вже 31 воїн віддав своє життя за свободу України.