Громадська організація “Моє місто Южне” анонсувала збір заявок на отримання матеріальної допомоги від УВКБ ООН для сімей, які постраждали від війни. Це вже другий етап програми. Місяць тому, у червні, громадська організація вже зареєструвала 500 учасників та залучила понад 3 мільйони гривень підтримки для мешканців громади. 

Програма передбачає виплату 6 660 гривень за 3 місяці. Вона розрахована на низку категорій громадян, життєві обставини яких відповідають певним умовам. 

Отримати кошти можуть:
– внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 року;
– особи, в яких після 24.02.2022 погіршився стан здоров’я та мають довідки про операції, інсульти, інвалідності, ускладнення, набуття нових діагнозів або погіршення старих після 24.02.2022;
– люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.


Збір заявок триватиме протягом робочого тижня з 31 липня по 4 серпня в приймальні Максима КУШНІРА, за адресою: Іванова,20, приміщення 2Н.

Для отримання допомоги мешканцям потрібно буде пройти співбесіду з працівниками УВКБ ООН щодо відповідності критеріям. В організації повідомили, що зазвичай реєстратори встигають опрацювати близько 100 заявок (це заявник та члени його родини) в день. Тому на місці буде створено чергу у форматі списку із зазначенням часу і дати можливого прийому.

До співбесіди допускаються лише ті особи, які раніше не отримували матеріальну допомогу від агенцій ООН та за умови, що місячний дохід дорівнює або менш як 5 400 грн на місяць на одного члена родини.

ВАЖЛИВО: Якщо раніше ви вже отримували матеріальну допомогу (одноразова 2 220 гривень або 6 660 протягом трьох місяців) за програмою ООН через інші гуманітарні організації – повторно зареєструвати неможливо. Програма одноразова. 

Для реєстрації необхідно з собою мати документи:
1. Паспорт громадянина України;
2. Індивідуальний податковий номер;
3. Довідка ВПО (або інший документально підтверджений доказ того, що Ви переселенець);
4. Гривнева банківська картка заявника строк дії якої мінімум до 01.01.2024 року;
5. Свідоцтво про народження дітей (якщо виплата оформлюється для неповнолітньої особи);
6. Документ що посвідчує законну опіку (якщо Ви реєструєте таку дитину);
7. Документ що посвідчує інвалідність, хронічне захворювання або погіршення стану здоров’я через військову агресію;

Читайте також: Южненська громадська організація залучила понад 3 мільйони гривень допомоги від ООН для мешканців громади.