Аукціон із продажу 100% акцій компанії, яка орендувала в Южному 7,7 га під будівництво яхт-комплексу знову не відбувся. 3-го серпня це була вже третя спроба виставити на торги ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ”, а фактично його обов’язки за 6 років перетворити орендовану земельну ділянку на марину. Але охочих не знайшлося. Стартова вартість, оприлюднена на сайті держзакупівель “Prozorro”, становила 18 мільйонів 726,5 тисяч гривень. Нагадаємо, що раніше лот намагалися продати спочатку за 56, а потім за 40 мільйонів гривень.

Угоду оренди землі  із ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” укладено на 10 років, з січня 2023 до 17 січня 2033 року, із першочерговим правом переукладання. Щорічно орендар має сплачувати до бюджету громади 1,9 мільйона гривень. І зараз є висока ймовірність, що кошти — єдине, що отримає місто від цього партнерства.

За умовами договору будівництво має завершитися протягом перших 6 років. Доступ до території узбережжя в Южному наразі закритий на невизначений термін. У 2019-му році на інвестиційному форумі в Маріуполі за участі президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО та тодішнього прем’єр-міністра Олексія ГОНЧАРУКА яхтову марину “Південна гавань” оцінювали у 200 мільйонів євро.

Кошти потрібні, аби на місці плавнів Сичавського ставка побудувати багатофункціональний яхтово-туристичний комплекс з гаванню, елінгами, готелями, ресторанами, бутиками, вертолітним майданчиком та глибоководним каналом.
Такі інвестиції місту не вдалося залучити навіть у період до повномасштабного вторгнення росії в Україну.

“Зараз на цьому місці будувати не можна, бо там міни. Це можна буде робити тільки після закінчення війни. В договорі форс-мажор не вказується, але є пункт про те, що якщо однією зі сторін не виконуються обовʼязки чи права передбачене звернення або до суду, або до місцевої влади. Так, зараз є ризик, що ми лишимось без марини. Якщо “ЛІДЕР ЕКОМ” не вдасться продати право оренди та вони не виконають зобовʼязання, то закінчиться їхнє право оренди. І ми ще раз будемо виставляти ділянку на аукціон“, – зазначила в інтерв’ю Фокусу голова Фонду комунального майна Наталя ПІТУСЬ.

Раніше Фокус звернувся до представників юридичної особи, аби поспілкуватися про причини продажу, але у ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” ситуацію не коментують.