В Южному знову не відбувся аукціон із продажу 100% акцій компанії, яка у січні 2023 року взяла в оренду земельну ділянку під будівництво яхт-марини. Інформація про торги оприлюднена на сайті Prozorro.

Нагадаємо, мова йде про 7,7 га землі рекреаційного призначення. На місці плавнів Сичавського ставка за кошти інвесторів передбачається будівництво багатофункціонального яхтово-туристичного комплексу з гаванню, елінгами, готелями, ресторанами, бутиками, вертолітним майданчиком та глибоководним каналом.

скрин протоколу електронного аукціону з сайту prozorro.sale

Зараз у громади на 10 років укладена угода з ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ”. Компанія має завершити роботи до 17 січня 2033 року. І при цьому щорічно сплачувати в бюджет 1,9 мільйона гривень. Але “товка”, схоже, серйозно налаштована передати свої обов’язки комусь іншому. 11 вересня була 4-та спроба провести аукціон. Але він знову не відбувся. Причина завжди одна й та сама — відсутність охочих. Вартість лота за 3 місяці впала в три рази: з 56 мільйонів 250 тисяч до 18 мільйонів 726 тисяч гривень. 

Минулого тижня управління архітектури та містобудування Южненської міської ради оголосило тендер на 15,5 мільйонів гривень на розробку комплексного плану просторового розвитку території громади. Однією з переваг наявності такого документа експерти називають інвестиційну привабливість. Та на практиці наразі в місті не запущено інвестиційних проєктів.