Секретарка Южненської міської ради вкотре намагається вивести в публічну площину розгляд питань про користування комунальною власністю. На засіданні виконавчого комітету 4 жовтня під час затвердження порядку денного Оксана ВОРОТНІКОВА знову озвучила, що закриття питань щодо виділення комунальної власності — незаконне. Проте більшість колег посадовицю не підтримали та вчергове дали мовчазну згоду на блокування прозорості важливих питань для громади.

Місяць тому Оксані ВОРОТНІКОВІЙ вже вдалося зробити зробити публічним обговорення виділення місць у гуртожитку. Тоді виявилось що черга рухалась не завжди в залежності у хронологічному порядку. А серед кандидатів на отримання житла часто перевагу комісія надавалак працівникам міськради. 

4 жовтня секретарка Южненської міської ради повідомила, що готує позов до суду на міського голову за порушення закону та недотримання регламенту, а також зачитала кілька пунктів з нього:

“Пʼятий пункт: засідання виконкому є відкритим, крім питань органів опіки і піклування, які розглядаються в закритому режимі. Девʼятий пункт: рішення ради та її виконавчого комітету та міського голови з мотивів їх невідповідності Конституції або Законам України визначаються незаконними у судовому порядку”

Начальник юридичного відділу ЮМР Григорій ДЕНОВ озвучив, що такі питання  як виділення комунальної власності можуть бути закритими або відритими на розгляд Южненської міськради. На що міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ запропонував відкрити питання або перенести його на наступне засідання виконкому, аби доопрацювати. За нашою інформацією усі закриті питання, що були підготовлені, члени виконкому розглянули без змін у порядку. 

В інтервʼю журналістам Оксана ВОРОТНІКОВА зазначила, що окрім декількох засідань виконкому із цим питанням зверталась до міського голови. У публічну площину вирішила їх винести після звернення людей про те, що черга, як не дивно, просувається не за чергою. 

“Коли люди почали до мене звертатися з цим запитанням, чому так, а не інакше, чому ми не отримуємо, коли стоїмо у черзі другий чи третій рік, а хтось тільки написав [ред.: заяву на отримання комунального житла] і вони отримують? Я почала розбиратись в цих питаннях. Я вважаю це порушенням , — розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА. 

Крім цього секретарка міської ради порушила й інше питання, що стосується коригування проєктно-кошторисних робіт, вартістю близько мільйона гривень, заходу, який був виключений з Програми реформування ЖКГ декілька років тому. 

Захід передбачає обстеження ділянки мікрорайону “1.7” для облаштування мереж водопроводу на території, що виділена під земельні ділянки для учасників АТО. 

“Цей захід, який під собою розуміє проведення всіх цих робіт, знятий з Програми. Тобто його у Програмі немає, але ми витрачаємо мільйон на коригування неіснуючого заходу. Скажіть, будь ласка, нам ніки витратити мільйон? Це черговий папір, який ляже на довгі роки на полицю і не буде реалізований, бо коштів на проведення цих робіт у 2024 році не заплановано. Якщо ми знайдемо у бюджеті 2024 року кошти на ці роботи – тоді, будь ласка, ми використовуємо цей мільйон на перепроєктування проєкту який був. В іншому разі – це даремне використання цих коштів”, — озвучила Оксана ВОРОТНІКОВА. 

Начальник управління ЖКГ Дмитро ЛЮБІВИЙ зазначив, що комісія щодо цих робіт зібралась через звернення громадян, які мають земельні ділянки у мікрорайоні 1.7 та планують розпочати будівництво власних домівок.

“Зараз ми просто повертаємо цей захід у програму на коригування. Воно буде виконано до кінця року і тоді нам буде зрозуміла вартість цих робіт і виходячи з ситуації, ми будемо закладати кошти на 2024 рік”, — озвучив Дмитро ЛЮБІВИЙ. 

Питання вирішили перенести на наступне засідання. За цей час має пройти зустріч з учасниками АТО, які мають ділянки, за участі секретарки міськради.