День Незалежності України у Южненській громаді відзначили 30 серпня, адже 24 числа була оголошена жалоба за двома захисниками. Концерт відбувся на ґанку Палацу культури “Дружба”. Вперше за час повномасштабного вторгнення колективи виступили саме на цьому майданчику. 

Святкова програма була розділена на два блоки: дитячий та дорослий. Режисеркою та ведучою програми для дітей стала Альона НАЗАРУК. Вечір для дорослих провела Вероніка ДАРІЄНКО. Концерт проходив одночасно із благодійним ярмарком, що розгорнувся на площі біля ПК.

“Основною ідеєю було те, що Незалежність — таке свято, коли ми маємо підтримати наші Збройні сили. Велися перемовини з організаторами з четвертої школи, вони вже не вперше роблять благодійний ярмарок і в них більш налагоджений цей процес саме для збору коштів для Збройних сил України. Тому, коли організаційний комітет готувалися до Дня Незалежності, то вирішили поєднати із нашим концертом”,— розповіла Вероніка ДАРІЄНКО.

Під час дитячої програми малеча взяла участь у вікторині з питаннями про історію, культуру, географію України. За кожну правильну відповідь дітлахи отримували подарунки: наліпки або чашки. Також діти взяли участь у рухливих іграх, розмалювали веселку та потанцювали під концертну програму творчих колективів.  

Доросла програма розпочалася з аукціону, який провів Костянтин БОРОДАВКО. Він розіграв гільзи, розписані южненською мисткинею Юлією ПАНІХІДІНОЮ. 

Для глядачів також виступили колективи Палацу культури. Усі номери були присвячені Україні та любові до Батьківщини. Вероніка ДАРІЄНКО розповіла, що хоч зараз діти почали повертатись з літніх канікул до “роботи”, сольних номерів було більше, адже не всі мали змогу встигнути приготуватись. Також зараз проходить новий набір у колективи, а деякі випускники вже не повернуться до стін рідного Палацу культури. Наприкінці святкування учасники вокальних колективів розгорнули на площі великий прапор України.

Наступним великим заходом стане концерт до Дня міста. Цього року Южне відзначатиме ювілей.