У Южному, на базі ФСК “Олімп” провела збори жіноча Національна збірна з вільної боротьби. У місті спортсменки були протягом двох тижнів, на певний час пересікаючись з тренуваннями чоловічої збірної.

Як і чоловіча, жіноча збірна України до Южного приїхала з “Заросляку”, спортивної бази у Карпатах. У нашому місті борчині не вперше, ФСК “Олімп” вже вдруге ставав спортивною базою для підготовки до Олімпійських ігор. 

Цього разу до Южного завітали близько тридцяти спортсменок. Дівчата часто приїжджають не одні, а разом з родинами: чоловіками, дітьми. Головний тренер жіночої збірної України з боротьби Володимир ЄВОНОВ розповів, що на зборах спортсменки проводять більшу частину часу, тож із родиною бачаться не часто. Тому, як є нагода, то родини приїжджають до спортсменок на спортивні бази. На жаль, до Южного більшість сімей їхати побоялися через ситуацію в країні. Побачитись вдалося напередодні в Карпатах.

Нещодавно Збірна повернулась з Японії, де спортсменки перебувала протягом двох тижнів на початку літа. Японія вважається однією з найсильніших країн світу з вільної боротьби. 

“Ми дуже багато навичок винесли з японських тренувань. Було багато спарингів, ми підняли рівень техніки. Загалом, це були дуже складні збори. У нас кажуть “гарно провели тренування і наборолись”, тобто привели себе до гарної кондиції. Японки досить сильні. Нам було з ким спарингуватись, з сильнішими дівчатами, і тим самим ми самі росли. Це гарна можливість вдосконалюватись, покращуватись, покращувати свої показники, це були дуже гарні збори. Сподіваємось, буде ще така можливість поїхати до Японії”, — розповіла Оксана ЛІВАЧ, заслужена майстерка спорту України, бронзова призерка Чемпіонату Світу, учасниця Олімпійських ігор в Токіо.

Зараз дівчата готуються до ліцензійного Чемпіонату Світу у Белграді, куди вирушать 15 вересня. Завершальним етапом підготовки стане Олімпійська база у “Конча-Заспі”, на Київщині. Борчині розповідають, що Чемпіонат Світу — це основний старт у цьому році, адже на ньому будуть розігруватись ліцензії на Олімпійські ігри 2024 у Парижі. 

“Дуже сподіваюсь на перемогу, адже це один з найвідповідальніших стартів у цьому циклі. Ми дуже багато тренувались, спочатку Японія, потім “Заросляк”, тепер Южне, попереду чекає тренувальний збір у “Конча-Заспі”. Хочеться, щоб ці старання окупилися. Ми весь час тренуємося, майже не маємо свого вільного часу, рідних не бачимо, тому хочемо реалізувати свої мрії, дійти до своїх цілей. У нас такий вид спорту, що в нас немає сезонів, тобто немає такого, що ми відпрацювали сезон і відпочиваємо. Ми постійно до чогось готуємося. Особисто для мене кожний старт відповідальний, я намагаюсь викластись на максимум і завжди тримати себе у формі”, — поділилась Аліна ГРУШИНА-АКОБІЯ, заслужена майстерка спорту України, дворазова чемпіонка Європи, призерка дорослого Чемпіонату Світу.

Минулого року жіноча Збірна України виборола Кубок Світу, здобувши перемогу над ТОП-7 найкращих команд світу з вільної боротьби у Японії. Тепер спортсменок запросили на зйомки фільму, який зніматиме найвідоміший у світі стрімінговий сервіс NETFLIX. Темою документального кіно стане незламність українських спортсменок та тренування під час війни. Вони розкажуть власні історії та те, як у такий час вони не лише не втрачають форму, а й перемагають на найважчих чемпіонатах у світі. 

“Фільм буде про те, як під час війни, під час постійних обстрілів ми тренуємось та готуємось до змагань. Тим більш я з Ірпеня, в мене була доволі важка історія. З родиною ми понад два тижні жили в Ірпені, в окупації. Жили в підвалі, під обстрілами. В мене там усі рідні, бабуся, були постійні обстріли. Ми досить тяжко виїжджали, тому що ми вже були в кільці. Коли ми виїжджали, нас супроводжували наші військові, бо це було дуже небезпечно. Машини, які виїжджали перед нами, були розстріляні. Багато людей померло на місці. Я їхала за кермом і насправді я нічого не памʼятаю. Я просто розуміла, що у мене ціла машина моєї родини сидить і я маю виїхати з цього місця. Все. Мені потім казали, що там були машини, а на них вже лежали мертві люди, але в мене перед очима було лише те, що я маю вивезти родину. Я тільки на адреналіні їхала, просто давила на газ, щоб скоріше виїхати. А в мене ще жовта машина, її досить складно не помітити. Мені потрібно було переїхати через Житомирську трасу, тому що там вже наступали російські військові. Через кілька днів нам зателефонували і сказали, що був “прильот” у квартиру моєї родини, вона згоріла. У квартиру, яку мені подарували після Олімпійських ігор, також прилетіли снаряди і вона теж згоріла. Але головне, що всі живі”, — поділилася своєю історією Ірина КОЛЯДЕНКО, дворазова чемпіонка Європи, срібна призерка Чемпіонату світу, бронзова призерка Олімпійських ігор 2020, Чемпіонка України.

До Америки дівчати вирушать у жовтні. Там вони будуть перебувати протягом декількох місяців.