У Южненській міськраді поновилось засідання територіальної виборчої комісії.

Ексголова комісії Анатолій МИРОНЧАК поступився своїм місцем Вікторії САНДЮК. Відтепер саме вона головуватиме на засіданнях.

Як пояснив Анатолій МИРОНЧАК, таке рішення зробила партія.

«Партія мене замінила. Є законна процедура щодо заміни членів ТВК і призначення нових. Партія поставила заміну мене. На жаль, на партію я вплинути не можу»,— сказав Анатолій МИРОНЧАК.

Зміни відбулись на лише у керівництві комісії. До ТВК доєднались четверо нових членів. Усі вони склали присягу. Анатолій МИРОНЧАК так само це зробив – тепер як член комісії.

Окрім голови комісії та її складу засідання відрізнялось і тривалістю. На відміну від трьохгодинної минулої зустрічі, на цей раз комісія засідала близько 30 хвилин.

Нагадаємо, що засідання 1 грудня не було закрито, тож сьогодні технічна перерва мала бути завершена.

Як зазначила Вікторія САНДЮК, під час засідання виявилось, що протокол вже закрито.

«Документи я отримала вчора пізно ввечері. І я фізично не встигла передивитись їх усі. Навіть зараз я запитала, де протокол. Мені сказали, що протокол переданий, я його відкрила, а він завершений. Тому порядок денний був вичерпаний і нам нема про що говорити»,— розповіла Вікторія САНДЮК.

Та у юридичній точності процедури не впевнений заступник голови комісії Ярослав БОГДАНЕЦЬ. Він зазначив, технічну перерву не було завершено, тож засідання не може бути закритим.

До того ж, у нього виникли питання і до тексту присяги. Його було змінено, та у його незаконності Ярослав БОГДАНЦЕВ не впевнений. Каже, найголовніше те, що технічну перерву не було завершено. На юридичну точність їх перевірятимуть у ЦВК.

«У комісії є відкритими два питання: перше – нам повідомили про ініціативу створення протоколів на девʼять депутатів, але нам надали лише на чотирьох. Тому треба вирішити, що зробити з пʼятьма депутатами, по яких ми не отримали пакет документів. Та друге – що робити і куди відправляти на перевірки по тим депутатам, по яких ми отримали документи. Тобто ми повинні рухатись по тим, на кого не було документів і тим, хто отримав ці підписи»,— розповів Ярослав БОГДАНЦЕВ.

Нагадаємо, минулої зустрічі на комісії було оголошено про те, що документи по чотирьох депутатах будуть перевірятись. Частково – обдзвонюватись правоохоронцями, частково особисті перевірки.

Що відбуватиметься далі та чи є законним закриття комісії, наразі відподі відсутні.