У Палаці культури «Дружба» вчергове відбувалась благодійна гра «Що? Де? Коли?».
Участь у інтелектуальному змаганні цього разу взяло лише сім команд. Організатори гадають, що це сталось через оголошену у цей день жалобу за полеглим захисником Артемом САДОВСЬКИМ. Тож гру довелось перенести.
До проведення гри долучився незмінний ведучий «Що? Де? Коли?» Костянтин БОРОДАВКО. Цього разу обійшлося без «Своєї гри», адже, як зазначають організатори, це прерогатива Тараса ПРОКОПЕЧКА, який не зміг долучитись у цей день.
За гру вдалось зібрати 4300 гривень – усі вони підуть на допомогу важкопораненому військовослужбовцю Збройних сил України багаторічному гравцю брейн-рингу заводської ліги, капітану команди електро-цеху “Тесла” Андрію ЄЗЕРСЬКОМУ.
Він був важко поранений під час виконання бойового завдання.
Протягом двох місяців переніс 4 важкі операції. Стан військовослужбовця наразі оцінюється як важкий. До цього часу його сімʼя обходилась без стороньої підтримки, та на жаль, зараз їм необхідна фінансова допомога. Тож зібрані кошти Палац культури передав військовослужбовцю.
Загалом за чотири гри гравці та відвідувачі Палацу культури змогли зібрати 29 тисяч гривень.
Переможцем гри «Що? Де? Коли?» стала команда штабу волонтерів «Незламні». Як розповіла одна з організаторок гри режисерка ПК «Дружба» Ольга ЛЕЩЕНКО, спершу гроші мали бути передані «Незламним» для збільшення Еспланади памʼяті, яку волонтери встановили до Дня Захисників та Захисниць.
Волонтер Віктор МАНЮК зазначив, що наразі окрім збільшення кількості стендів із фотографіями полеглих Героїв, Еспланада потребує камер відеоспостереження.
«Є вже випадки псування портретів. І ми хочемо встановити дві-три камери відеоспостереження, щоб уникнути псування та мародерства. Невідомі псують портрети ключами, або чимось схожим, і царапають фотографії. Також, на жаль, кількість загиблих збільшується, тому треба встановлювати нові стенди. Щодо ціни на це, то говорити не можу. Іноді це може нічого не коштувати. Наприклад, ми звернулись до підприємства, яке продає метал, для двох стендів, нам його передали безкоштовно. Загалом, на все інше треба гроші»,— розповів Віктор МАНЮК.
Щодо гри, то, як зазнають представники команди, особливо не готувались, а змогли перемогти завдяки загальним знанням. Ще одними гравцями, які розраховують на загальні знання, є «Коліжанки» – команда представників творчих колективів ПК «Дружба».
Дійти до пʼєдесталу «Коліжанкам» поки не вдалось, та щоразу вони беруть участь у грі, адже це є ще одним шляхом допомогти ЗСУ.
«На першому плані у нас все таки благодійна мета. На початку нас обʼєднала Альона НАЗАРУК [ред.: режисерка ПК «Дружба]. І її була фраза: «Ми можемо виграти, чи не виграти, але головне – це благодійність». Так і утворилась наша команда. Зараз ми починаючі гравці у «Що? Де? Коли?». Я, наприклад, багато років просто допомагала Кості, сидячи біля нього. Мені завжди подобалось слухати відповіді людей, питання, але саме брати участь не виходило. Тому зараз ми тренуємося, вчимося. Це дуже цікаво, дізнаватись щось нове, слухати відповіді інших, і взагалі, просто відволіктися від буденності і послухати щось нове і цікаве – дуже корисно»,— розповіла представниця команди «Коліжанки», режисерка ПК «Дружба» Вероніка ДАРІЄНКО.
Наступну гру організатори планують провести взимку.