Ми перевірили декларацію нового заступника Южненського міського голови Андрія ШЕСТОВА.

На сім’ю чиновника зареєстровано дві квартири у Южному – 65,3 та 65,61 квадратних метрів.

Є у ШЕСТОВИХ земельна ділянка у Лісках на вісім соток – судячи з декларації, чиновник купив її у 2016 році за 300 тисяч гривень. Є також два гаражі та один задекларований автомобіль MITSUBISHI.

За 2022 рік ШЕСТОВ заробив 387 306 грн. на посаді директора КП «Южводоканал».

Виявилося, що у посадовця було ще два джерела доходу: за сумісництвом він працював у двох ОСББ – “ЛІДЕР-ПРОФІ” та “ХІМІКІВ 14” і заробив за рік додатково 107 806 та 106 606 гривень відповідно.

У 2021 році була та ж сама ситуація: голова сім’ї працював у КП “ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА КАНАЛІЗАЦІЯ” і заробив 372 тисячі грн, а за сумісництвом йому вдалося отримати понад 220 тисяч у двох ОСББ.

Зазначимо, що директор комунального підприємства прирівнюється до посадової особи органів місцевого самоврядування, тому підпадає під перелік суб’єктів, визначених Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”, на яких розповсюджується обмеження щодо сумісництва або суміщення посад.

Тобто, заступник міського голови, перебуваючи ще на посаді директора КП, порушив ст. 25 Закону, яким заборонено займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, а також входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
 
Зазначимо, Андрій ШЕСТОВ був призначений на посаду заступника міського голови – начальника управління ЖКГ, яка стала вакантною після затримання на хабарі Дмитра ЛЮБІВОГО.

Нагадаємо, що ще один підлеглий міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО також вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане із корупцією і був визнаний судом винним. Мова про начальника управління капітального будівництва Южненської міської ради Геннадія МАРТИНОВА – згідно із деклараціями посадовця, у 2021 та 2022 роках він отримав дохід від оренди майна на суми 388 848 гривень та 40 375 гривень відповідно. Суд постановив застосувати до нього штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності.