Екологи оцінили збитки, нанесені довкіллю внаслідок удару російських окупантів по порту Південний в ніч на 19 квітня. Тоді ракета влучила в резервуари з олією.

Як повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу, через обстріли горіло виробниче обладнання та резервуари з 10,5 тисячами тонн олії, що спричинило потрапляння до атмосферного повітря понад 36 тисяч тонн діоксиду вуглецю.

“Державні інспектори розрахували шкоду, завдану атмосферному повітрю. Загальний розмір шкоди складає майже 309 мільйонів гривень”, – додали в інспекції.

Нагадаємо, 19 квітня були атаковані два термінали в порту “Південний”, які спеціалізуються на перевалці агропродукції. Один з терміналів належить всесвітньо відомій сінгапурській компанії “Дельта Вілмар”, яка працює в Україні з 2004 року та володіє також кількома заводами з переробки агропродукції. Це понад 300 млн доларів інвестицій та майже 1000 робочих місць. Удар знищив місткості з агропродукцією, яка мала йти на експорт до країн Азії та Африки.

Рятувальники гасили пожежу понад дві доби.