Начальниця відділу екології Надія МІЧУДА доповіла про виконання заходів з ліквідації амброзії.

Фінансування програми на 4 роки складає 725 тисяч гривень. Затверджений обсяг фінансування – 670 тисяч, а фактично використано – 370 тисяч гривень.

Нагадаємо, на минулому засіданні членкиня виконкому Інна ЯБЛОНСЬКА озвучила, що хоч Програма з локалізаціі та ліквідації амброзії у громаді є, рослину прибирають не всюди. Тож міський голова дав доручення управлінню архітектури, аби спеціалісти надали повну картину затрат на цю Програму.

Як озвучила Надія МІЧУДА, в основному гроші йдуть на закупівлю обладнання для комунальних підприємств, а також «Амбростопу» – засобу для боротьби з амброзією.

Виділені кошти наразі витрачені лише на половину, а проблема з алергеном існує і досі. У міськраді кажуть, причиною цього є невизначеність у тому, хто має оброблювати землі.

«У нас є такі території, де, наприклад, це повинні робити ОСББ, але вони не можуть. Тобто нам потрібно територіально визначити всі ці площі з амброзією і тоді буде порядок»,— зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

«Також ми маємо підвищити контроль. Наприклад, муніципальна варта: вони працюють, але не в повному обʼємі»,— додала Надія МІЧУДА.

До того ж, проблема існує не лише у Южному. Наприклад у селі Сичавка землю мають оброблювати її власники, а деякі з них не реагують на листи з міськради.

Голова земельної комісії Олександр ГРЕЧКІН, присутній на засіданні виконкому, зазначив, що під час роботи комісії, депутати також звернули увагу на проблему амброзії. Він зауважив, що у Кошарах рослину зовсім не ліквідують.

Міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ озвучив, що у громаді 11 гектарів землі, яку треба оброблювати. Тож варто укласти договір з організаціями, діяльність яких направлена саме на це. Очільник громади дав доручення спеціалістам опрацювати це питання.