З третьої спроби в Південному провели тендер на реконструкцію котельні зі встановленням когенераційної установки на Старомиколаївському шосе, 8.

Примітно, що термін приймання пропозицій був до 21 листопада, а вже 22 листопада з’явилося повідомлення про намір укласти договір із переможцем, який, до речі, виявився єдиним учасником. Найчастіше на розгляд пропозицій йде більше часу.

Але в даному випадку дивуватися не доводиться, за інформацією деяких Телеграм-каналів, компанія-переможець – ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КБ ТЕПЛОЕНЕРГО» близька до представників міської влади.

Варто зазначити, що до 20 грудня – саме такий термін завершення робіт зазначено в умовах тендеру, фірмі потрібно виконати чималий обсяг роботи: залити фундамент, виготовити й установити металевий каркас будівлі, стіни й дах металевої будівлі, з усіма трубопроводами, кабелями, системою пожежогасіння тощо. Загалом у техзавданні зазначено понад тисячу позицій.

Здавалося б, хто при здоровому глузді погодиться на такі умови? Але, нагадаємо, що роботи, вартість яких оцінили в 16,5 млн гривень, уже тривають.

Кілька тижнів тому стало відомо, що попри відсутність підрядника, роботи на об’єкті вже почалися. Та й мер міста Володимир НОВАЦЬКИЙ ще наприкінці жовтня заявляв, що був на місці робіт і переконався, що вони тривають повним ходом.

А ось хто їх веде – незрозуміло, адже офіційного виконавця робіт до тепер не було.  За словами депутатки Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, яка раніше побувала на об’єкті, керівник ЮТКЕ Андрій ШЕСТОВ повідомив їй, що роботи проводить КП своїми силами.

Але в тендері, який нещодавно провели, прописані роботи із закладення фундаменту. Залишається незрозумілим за що міська влада збирається платити підряднику, якщо ці роботи вже майже завершені?

«Коли ми побували на об’єкті, стало очевидно, що   роботи виконуються досвідченими спеціалістами. Це професійне в’язання  арматури для фундаменту, встановлення швелеру, використання дерев’яних і полімерних профелів  для опалубки. Такі роботи потребують досвіду, – розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА. –  Ба більше, коли комісія прибула на місце, ми не побачили жодного працівника. Але щойно ми залишили будівельний майданчик, з-за рогу вийшли будівельники і продовжили роботу.  Ми впізнали в них співробітників однієї відомої в місті будівельної компанії, яка багато років співпрацює  з мером».

Якщо врахувати те, що приватна фірма погодилася на такі дивні умови, як закінчення робіт в нереально короткі строки, продовження роботи за невідомо ким, хто міг неякісно закласти фундамент, що в майбутньому може призвести до проблем в роботі когенераційної установки, складається враження, що версії про перемогу «потрібної» компанії, яка пов’язана з владою, виглядають досить переконливо.