У адмінбудівлі Южненської міськради відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету.

На порядку денному всього два питання:
⁃ «Про затвердження схем та розкладів руху автобусних маршрутів між населеними пунктами Южненської міської територіальної громади»
⁃ «Про розгляд листа Одеської обласної військової адміністрації щодо доцільності проведення закупівлі «Послуги з розроблення комплексного плану просторового розвитку території Южненської міської територіальної громади».

Нагадаємо, у новому році в Южненській громаді зʼявиться чотири нових рейси «Соціальних автобусів»:
№1 – “Южне – МІЗ” (кільцевий);

№2 – “Южне – Сичавка”;

№3 – “Южне – Кошари”;

№4 – “Южне – Нові Білярі”.

Автобуси працюватимуть лише у робочі дні. Вартість року роботи складатиме 5 мільйонів 400 тисяч гривень.

Як значиться у документах, щодня ходитимуть три рейси: зранку, вдень та ввечері. Розклад вечірнього рейсу у літній та зимовий період відрізняється.

У другому питанні, що стосується плану просторового розвитку громади, члени виконкому голосуватимуть за розірвання договору, укладеного з консорціумом «Бюро землевпорядних послуг», що мав здійснити роботи з розробки плану.

План просторового розвитку території — документ, що регулює питання розподілу, використання та охорони земель усіх форм власності у громаді. Серед його плюсів експерти називають спрощення управління ресурсами та планування території громади, ефективне її використання, зменшення корупційних ризиків і, як наслідок, інвестиційну привабливість.

Ця документація є обовʼязковою для усіх громад України.

Управління архітектури та містобудування Южненської міської ради 6 вересня оголосило тендер на 15,5 мільйонів гривень на розробку комплексного плану просторового розвитку території громади. Пізніше був укладений договір із консорціумом «Бюро землевпорядних послуг».

Начальник управління архітектури та містобудування Сергій ОРИШАКА вже розповідав “Фокусу” про те, що оголошення тендеру викликано строками, адже завершити розробку документації громада має до 1 січня 2026 року.

Він також повідомляв, що відмінити вже укладений договір – складно, до того ж, це матиме певні юридичні наслідки.