У Южному та низці інших громад планують збудувати модулі з переробки відходів.

Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег КІПЕР після зустрічі із Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом СТРІЛЬЦЕМ. На зустрічі також були присутні очільники громад, де планується будівництво модулів.

Наразі визначено сім місць розміщення підприємств: Авангард, Южне, Знам‘янка, Арциз, Подільськ, Саф’яни, Молога.

Ділянки визначені з урахуванням оптимального логістичного підходу в радіусі не більше 70 км.

«Щороку в нашому регіоні утворюється близько мільйона побутових відходів, які заважають місцевим жителям та негативно впливають на загальний стан екології. Нові модулі для перероблення відходів з часом дозволять Одещині відмовитися від звичного складування сміття на звалищах»,— зазначив Олег КІПЕР.

Нагадаємо, що у Южненській громаді також є проблема із сміттєзвалищами. Найбільше потерпають від стихійних смітників села Сичавка та Кошари. Раніше начальниця відділу екології ЮМР Надія МІЧУДА повідомляла Фокусу, що два роки тому у селі вже прибирали сміттєзвалища за бюджетний кошт. Тоді ліквідація 7 з 52 сміттєзвалищ коштувала близько півмільйона гривень, деякі інші звалища прибрали місцеві мешканці на День довкілля. Кількість сміттєзвалищ, які у Сичавці є зараз, посадовиця не називає, та зазначає, що вони “ростуть як гриби”.

Загальна потужність семи модулів складатиме 110 тисяч тонн на рік. До проектування та будівництва будуть залучені іноземні донори.

Вартість підприємств становитиме близько 250 млн євро. На кожному модулі, в залежності від його потужності, буде утворено від 50 до 150 нових робочих місць.

Як зазначив очільник ОВА, таку інфраструктуру Одещина зможе отримати за півтора року, за умови достатнього фінансування та злагодженої роботи.

фото зустрічі: Одеська ОВА.