Це невигадана історія про те, як мер Южного Володимир НОВАЦЬКИЙ  вперше за свою каденцію бореться за економію бюджетних коштів.

Ситуація нагадує заплутаний гостросюжетний фільм. «Ілюзія обману» по-южненськи. Не менше.

Так, на останніх засіданнях сесії міської ради вся громада побачила, як мер міста підняв питання збереження бюджетних коштів на процедурі розробки просторового плану.

Ми уважно слухали тезиси топ чиновників меріі та чесно намагались повірити, що люди, які раніше “дзеркалили туалети”, щіро хочуть економити.

Але щось в цій історії нам заважало. І ми були праві у своїх підозрах.

Які ж аргументи наводять чиновники, щоб завадити процедурі розробки просторового плану? Розбираємо за пунктами:

  1. Розробка плану просторового розвитку – пілотний проект, і ніхто крім нашої громади цим не займається.

Але це тотальна брехня. Адже просто переглянувши систему Prozorro, можно побачити, що майже вся Україна проводить ці процедури, щоб встигнути до 1 січня 2026 року та мати можливість розпоряджатись своїми землями та планувати їх розвиток.

Так, лише за 2023 ми знайшли 235 таких тендерів по розробці плану просторового розвитку. Вартість робіт сягає від 5 до 50 млн. грн – залежно від території, місцевості, площі і т.п.

2. Компанія , яка виграла результати публічної процедури закупівлі (КОНСОРЦІУМ БЮРО ЗЕМЛЕВПОРЯДНИХ ПОСЛУГ, зареєстрований у Києві) – фірма одноднєвка.

Це маніпуляція. По-перше, це не фірма, а Консорціум, який складається з трьох компаній, наймолодша з яких створена у 2017 році. По-друге, за нашою інформацією, в Одеській області існує всього пʼять підприємств, які сертифіковані на проведення такого виду робіт, мають необхідний для цих робіт штат спеціалістів.

Переможець тендеру – у цій п’ятірці.

За нашими даними, підлеглі НОВАЦЬКОГО розраховували на перемогу контори, яка у штаті має лише двох спеціалістів, і жодний з них не архітектор. Тому що не звикли чиновники мерії віддавати гроші “чужинцям”, які ніяк не віддячять за перемогу.

Є ще одна причина, через яку декому невигідне прийняття генплану – тим, хто безкоштовно користуються землею громади і не платить оренду.

Серед таких – радник міського голови Олександр ГЕОРГІЄВ, який захопив одну з ділянок землі біля моря і спокійнісінько користується ним вже майже 10 років.  Йдеться про ділянку під клубом  “Коко Бонго” на Приморській, 15.

На саму будову ГЕОРГІЄВ має право власності, але договору на оренду землі під об’єктом немає. З ним довго судилися, хотіли зносити споруду, але він вирішував всі питання.

  Мерія уклала з бізнесменом договір фактичного користування комунальною землею, щоб він хоча б щось платив до бюджету.  Але не вийшло. Зараз радник НОВАЦЬКОГО заборгував місту понад 800 тисяч гривень.

Ось і весь фокус з економним НОВАЦЬКИМ та його оточенням.

Нагадаємо, минулої сесії питання про план розвитку Южного викликало бурхливу дискусію і стало приводом для перенесення частини засідання. Вже з другої попитки зміни до бюджету без правок було прийнято одноголосно.