У сесійній залі Южненської міськради депутати знов сперечалися щодо перейменування міста.

Остаточне рішення про те, яку назву надішле Южненська міськрада до Нацкомісії зі стандартів державної мови, мають прийняти депутати. Тож сьогодні рекордна кількість депутатів зібралась ще раз обговорити це питання – майже всі представники депутатського корпусу були членами робочої групи з перейменування, але більшість туди не дійшли.

Висновком комісії, нагадаємо, стало подання на розгляд Національної комісії зі стандартів державної мови трьох найбільш вподобаних мешканцями міста варіантів назв:

Південне;
Аненталь/Порт-Аненталь;
Оріяна.

Депутат Максим КУШНІР висловив думку, що місто повинно залишитися із назвою Южне, адже цей варіант не підпадає під Закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», згідно якого місто має змінити назву і що за поточну ще можна «поборотись»:

«На мою думку, просто прочитавши законодавство, а саме статті першу та другу цього Закону, наша Южненська громада та місто Южне не підпадають під сферу дії цього Закону. Найоптимальнішим рішенням після того, як ми отримали ці рекомендації від Нацкомісії – це звернутись до Нацкомісії і написати: «Шановні колеги, ми уважно вивчили вашу пропозицію, а також ми уважно вивчили Закон, на підставі якого ви дієте. На нашу думку — і обґрунтувати чому саме — місто Южне не підпадає під сферу дії Закону. Тому просимо вас вилучити нас з переліку».

Надсилати у Київ декілька назв, включно із «Аненталь» або «Оріяна» депутати не хочуть, адже у відсотковому співвідношенні ці варіанти набрали у три-чотири рази менше, ніж «Південне», що є перекладом поточної назви. Тож однією з пропозицій є подати на розгляд Нацкомісії саме ці дві назви – «Южне» та «Південне».

Думки Максима КУШНІРА розійшлись із начальницею відділу питань внутрішньої політики і звʼязків з громадськістю Веронікою КЛІМОВОЮ. Вона зазначила, що Южне підпадає під дію Закону.

Вона вважає, що обґрунтувати поточну назву немає можливості, адже Южне потрапило у перелік населених пунктів, що мають бути перейменованими.

Які саме назви поїдуть у столицю, наразі не відомо. Це депутати вирішуватимуть на засіданні позачергової сесії 9 листопада.