У Южному пошкодили знамениту вбиральню за 3 мільйони гривень: подряпано дзеркальні панелі, вирвано водостічні труби. Попередньо в управлінні капітального будівництва оцінюють збитки у півмільйона гривень. 

Як повідомив Фокусу начальник УКБ Геннадій МАРТИНОВ, пошкодження будівлі громадського туалету виявили у вівторок, 26 вересня. Після цього посадовець написав заяву до правоохоронних органів. 

У Національній поліції розповіли, що правопорушника оперативно знайшли, ним виявився мешканець Южного 1988 року народження. На чоловіка були складено протокол про адміністративне правопорушення. Його дії були кваліфіковані за статтею 173 КУпАП (дрібне хуліганство). Представниця поліції Яна ЧУМАК також зазначила, що якщо збитки будуть кваліфіковані як шкода у великих розмірах, то обвинуваченого можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Усі адміністративні матеріали передані до Южного міського суду. 

Дзеркальний туалет за роки свого існування, а почали будівництво споруди ще у 2021 році, встиг стати справжньою легендою Южного. Та рейтинг у такої “легенди” не високий — одна зірка у застосунку Google maps. Мешканці невдоволені вартістю споруди та тим, що за два роки вбиральня так і не прийняла жодного відвідувача, адже і досі закрита.

Читайте також: Королівство кривих дзеркал: в Южному вбиральню за 3 мільйони гривень не можуть здати в експлуатацію 2-й рік.

Нагадаємо, що влітку цього року на об’єкті провели реконструкцію — підрядник усував недоліки конструкції. Тоді ж в управлінні ЖКГ було озвучено впевнену обіцянку, що вбиральне прийме перших відвідувачів “от-от”. Проте, як розповів нам начальник УЖКГ Дмитро Любівий, станом на 26 вересня, тобто до інциденту, посадовці ще не мали точної дати, коли має відкритись вбиральня. На кінець сезону тариф прораховано не було. Балансоутримувачем мало стати комунальне підприємство “Екосервіс”.

Наразі начальник УКБ звернувся до заводу-виробника дзеркальних панелей із проханням визначити точну цифру збитків. За договором ремонт після вандалізму не входить до гарантійних зобовʼязань підрядної організації, тож у міській раді планують, що відшкодовувати витрати буде винуватець. Але, якщо вони дійсно сягають кілька сотень тисяч є ризик, що компенсація та, відповідно, відкриття громадської вбиральні можуть знову затягнутися. 

Наразі посадовці не коментують свої подальші дії  чекають на рішення суду.