Якась епідемія поширюється серед оточення Южненського міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО. Підлеглі мера нехтують Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”, а саме ст. 25 Закону, якою заборонено займатися іншою оплачуваною діяльністю, що має на меті одержання прибутку.

Мова про депутата з кола НОВАЦЬКОГО та директора комунального підприємства Олександра АНУФРІЄВА, який незаконно отримує зарплату з іншого джерела.
Про це ми дізналися із його декларацій за 2022-2023 рік.
У 2022 році на посаді директора КП «Южненське Узбережжя» він заробив 344,3 тисячі грн. Крім того отримав 114 тисяч грн, працюючи за сумісництвом у “ОСББ Будівельників, 9”.

Така ж сама ситуація склалася у 2023 році: працюючи на посадах у комунальних підприємствах, він заробив разом 357 тис. грн., а також не відмовився від зарплати у ОСББ.

Зазначимо, що директор комунального підприємства прирівнюється до посадової особи органів місцевого самоврядування, тому підпадає під перелік суб’єктів, визначених Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”, на яких розповсюджується обмеження щодо сумісництва або суміщення посад.

Тобто АНУФРІЄВ, перебуваючи ще на посаді директора КП, порушив ст. 25 Закону, яким заборонено займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, а також входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Нагадаємо, що таке саме порушення ми виявили у заступника Южненського міського голови Андрія ШЕСТОВА, який працював у комунальному підприємстві і за сумісництвом у ОСББ; а також у начальника управління капітального будівництва Южненської міської ради Геннадія МАРТИНОВА.
Останнього суд визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення та постановив застосувати до нього штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманих 400 тисяч гривен. 

Повертаючись до АНУФРІЄВА, нагадаємо про шлях цього молодого депутата. Це його перша каденція, але він зміг швидко розібратися з поняттям “пристосуванець” (“пристосуванець” – це “людина, що безпринципно змінює свої погляди, переконання, смаки, уміло пристосовуючись до обставин” – прим.ред.).

Обраний у міськраду від партії “Слуга народу”, через деякий час він почав голосувати усупереч фракції та на догоду міському голові. І цьому є певне пояснення. У кулуарах кажуть, що його лояльність до мера НОВАЦЬКОГО – куплена.

Після маніпулятивного звільнення з посади директора КП “Южненське Узбережжя” амбіційного пана Олександра “дотисли” і “придбали” його голос за посаду директора у КНП «СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКС «ОЛІМП». Якщо проаналізувати, то у кріслах директорів КП Южненської громади сидять саме лояльні до голови депутати: ЧУГУННІКОВ, АНУФРІЄВ, РОЗМЕРІЦА, ГОРІВЕНКО. І все це виглядає не інакше як вартість правильно піднятої руки на сесії.
Бути політичним пристосуванцем, зазвичай, нічого гарного для репутації депутата не несе. Рано чи пізно, але в очі своїм виборцям треба буде подивитися.