фото: Vista

В межах підготовки закону “Про державний бюджет на 2024 рік” Кабінет міністрів пропонуватиме спрямувати всі надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з виплат військових у державний бюджет. Зараз 64% надходжень від цього податку залишаються у місцевих бюджетах. Про це повідомив у Telegram перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат Ярослав ЖЕЛЕЗНЯК.

“Щодо військового ПДФО. Моя колега, Галина Васильченко запитала у Мінфіну, що планується на 2024 рік. Відповідь Мінфіну: планується що всі 100% ПДФО із зарплат військових будуть йти у спецфонд держбюджету і направлятися на потреби оборони”, – написав ЖЕЛЕЗНЯК.

Кількома тижнями раніше Одеська військова адміністрація вже зобовʼязала громади передати відповідні кошти з місцевих бюджетів до обласного на забезпечення військових потреб. Для кожної громади сума вираховувалась окремо, за формулою. Южненська передала близько 32,9 мільйона гривень.

Є рішення про виділення ще 4-х мільйонів. Станом на липень до казни громади надійшло 45 мільйонів податків з доходів фізичних осіб саме від військових. З початку повномасштабного вторгнення Южненська міська рада перерахувала з бюджету на різні потреби захисників близько 20 мільйонів гривень. На останньому засіданні сесії, 23 серпня було виділено 6 мільйонів (1 мільйон гривень на ремонт приміщення ДБР, 5 мільйонів гривень на низку військових частин).

Читайте також: Мільйон на ремонт приміщення в Одесі: Южненська громада передасть кошти для ДБР