Чергова сесія Южненської міської ради, що відбулась 23 серпня, тривала пʼять годин. Питання порядку денного депутати та міський голова обговорювали бурхливо, подекуди переходячи на особистості. Чи не найбільше дискусій викликало питання про виділення коштів з бюджету Державному бюро розслідувань. 

На імʼя Южненського міського голови надійшов лист із проханням виділити 1 мільйон гривень на поточний ремонт приміщення ДБР в Одесі. Ці гроші внесли в один проєкт-рішення з фінансовою допомогою для військових, які виконують бойові завдання на передових позиціях та передачу коштів на військові потреби в Одеську військову адміністрацію.

Депутат Максим КУШНІР запропонував провести голосування окремо за кожним пунктом, адже, як він зазначив, існує Закон, який регламентує фінансування ДБР. Він вказав, що за статтею 17 Закону України про Державне бюро розслідувань фінансування структури здійснюється лише Кабінетом Міністрів України. Водночас у раді протягом багатьох місяців не може зрушити з місця питання про фінансову підтримку 28-ї бригади, в якій служить близько тисячі мешканців нашої громади. Більшість інших обранців КУШНІРА не підтримала, через що і виникла довга дискусія.

В інтерв’ю нашому виданню Максим КУШНІР розповів, що звернувся із цією пропозицію через декілька причин:

“У нашій раді діє політика подвійних стандартів. ДБР просить гроші на ремонт свого управління в Одесі. Не на виконання бойових завдань, а просто на поточний ремонт приміщення і їм погоджують. Але раніше, коли я порушував питання про виділення коштів 28 бригаді, мені казали, що вона не зареєстрована в громаді й не сплачує податки, тому ми не будемо їм допомагати. Вдруге, коли їм відмовили, сказали про те, що це не погоджено з керівництвом області. Бо є розпорядження голови Одеської обласної військової адміністрації, що всі витрати, всі субвенції на військові частини мають погоджуватись із його заступником. Такого положення немає”.

Чому управління ДБР звертається саме до Южненської громади та чому на цьому наполягають інші обранці та міський голова, депутат відповіді не має. Припускає, що подібні запити спускають “зверху”. Під час засідання Володимир НОВАЦЬКИЙ зазначив, що Южненська громада не єдина, до кого звернулося управління ДБР. 

“В мене є припущення, не знаю, на скільки воно правдиве. Я знаю, що сьогодні на міського голову складають адміністративні протоколи про корупцію і, мабуть, це один зі способів розрахуватись, щоб закрити питання”, – озвучив обранець. 

Нагадаємо, Одеська обласна військова адміністрація зобовʼязала громади передати кошти з місцевих бюджетів до обласного на забезпечення військових потреб. Для кожної громади сума вираховувалась окремо, за формулою. Южненська мала передати 41 мільйон гривень. 

Як розповіла Фокусу в.о. начальниці управління фінансів Ганна ЗЕЛІНСЬКА, в результаті наша громада за цим розпорядженням передасть меншу суму — близько 32,9 мільйона гривень, адже в ОВА не врахували перерозподіл коштів на сесії 27 липня. Також на останньому засіданні 23 серпня було виділено 6 мільйонів (1 мільйон гривень на ДБР, 5 мільйонів гривень на низку військових частин), які теж були враховані.

У результаті виділення коштів депутати все-таки погодили. За це проголосували 14 обранців. Серед них і Максим КУШНІР. Свій крок він пояснив тим, що якби не проголосував, могло зірватись фінансування військових бригад, чого допустити він наміру не має.