Засідання позачергової сесії Южненської міської ради відбулося 18 травня. Особливо ошатні у День вишиванки депутати розглянули 14 питань. Зокрема, обранці погодили зміни до бюджету. Громада отримала 21 мільйон гривень держсубвенції. Кошти спрямують на ремонти теплотраси у районі проспекту Григорівського десанту 28/30 та дороги від світлофора до якоря.

Під час розгляду цього питання Максим Кушнір звернув увагу на матеріальне забезпечення 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу, в якій захищає Україну багато мешканців Южненської громади. Депутат каже, що вже двічі надавав листи від командира військової части А0666 на ім’я міського голови із запитом про допомогу.

“Дуже багато людей загибло на жаль з міста Южного у цій бригаді, а ми з першого дня війни жодного разу не виділили ні однієї гривні для неї. Я особисто двічі привозив листи на ім’я міського голови. Перший лист був ще підписаний покійним полковником Гуляєвим [ред: Віталій Гуляєв —український полковник, командир 28-ї ОМБ у 2021-2022 рр., загинув у боях за Україну 23 липня 2022 року]. Він залишився без розгляду в цій раді. Другий лист я привіз в лютому цього року. Він теж залишився без розгляду. Сьогодні, якимось чудом, знайшли відповідь, підписану в березні, що в Южненській міській громаді відсутні кошти для забезпечення функціонування військової частини. Хочу звернути увагу, що в цьому бюджеті ми приймаємо 20 мільйонів на асфальт, а 3,5 мільйони гривень для військових, які воюють і вмирають за нас, у нас немає”, – зазначив Кушнір.

Володимир Новацький в інтерв’ю нашому виданню розповів, що громада фінансово допомагає тим військовим частинам і бригадам, які офіційно зареєстровані на її території і, відповідно, сплачують податок з доходу фізичних осіб у бюджет. Южненський міський голова дав протокольне доручення звернутися до керівництва 28-ї бригади із пропозицією офіційної реєстрації у нашій громаді.

На думку Максима Кушніра, такі рішення вказують на незацікавленість міськради у вирішенні питання. Адже посадовці не мають повноважень на розподіл бюджету. Це компетенція виключно депутатського корпусу, на розгляд якого це питання винесено не було.     

Напередодні, 17 травня члени виконавчого комітету погодили виділення 2 мільйонів гривень на забезпечення матеріальної бази 41-ї окремої механізованої бригади. Таке доручення надійшло від Міністерства оборони України. Туди й будуть перераховані кошти.