місце під майбутній пункт перетримки для тварин

Депутати Южненської міської ради погодили розробку проєкту землеустрою для відведення земельної  ділянки під ветеринарний пункт та пункт перетримки тварин. Він перейде на баланс Комунального підприємства “Екосервіс”.

Нагадаємо, волонтерки громадської організації “Южненське міське товариство захисту тварин” вже багато років доглядають та шукають господарів для хвостатих, знайдених на вулиці. Наразі для собак у них є пункт перетримки, площею близько 60 квадратних метрів, наданий небайдужим підприємцем. Безпритульними котами волонтерки опікуються в одній з южненських квартир. Де саме, жінки не розповідають, аби не викликати гніву сусідів.

У травні зоозахисниці вчергове надіслали листа до Южненської міськради із проханням знайти землю у Южненській громаді під притулок для тварин. Тоді, начальниця фонду комунального майна Наталя ПІТУСЬ зазначила, що ділянки землі, що відповідати усім вимогам, у комунальній власності не має. Та було знайдено вихід виділити землю під ветеринарний пункт, який і стане місцем тимчасової перетримки. Для таких установ набагато менше вимог, аніж для притулку. Наприклад, приміщення притулку має бути віддаленим від житлових будівель не менше ніж на 300 метрів, дотримуватись усіх ветеринарно-санітарних вимог, мати облаштовані спеціальні відділення та інше.

Начальник управління архітектури та містобудування Сергій ОРИШАКА розповів, що відповідна ділянка під ветеринарний пункт була знайдена біля пожежної частини, її площа невелика — 10 соток, але це набагато більше за приміщення, у якому тварини знаходяться зараз.

“Саме для притулку землі у громаді немає. Для цього потрібно викупати у когось землю, бо у нас всі земельні ділянки роздані. А за нормами необхідна певна площа та інші вимоги. Під час війни викуповувати землю заборонено, тому зараз ми не можемо запропонувати нічого іншого”, — розповів начальник управління архітектури Сергій ОРИШАКА.

Зараз триває процес підготовки до передачі ділянки землі на баланс КП “Екосервіс”, яке і буде займатись будівництвом та обслуговуванням будівель на цій території. Начальник управління ЖКГ Дмитро ЛЮБІВИЙ В інтерв’ю Фокусу пояснив, що невідомо скільки часу на це знадобиться. Попередньо мова йде про строк близько пів року. Тож южненським хвостатим поки що рано пакувати валізи.

Тема для управління нова, наразі фахівці вивчають усі норми будівництва такого закладу. Оцінку суми витрат на проєкт на цьому етапі називають передчасною.