фото користувача Владислав Райлян

Розірвання договору з консорціумом «Бюро землевпорядних послуг», який мав розробити для Южненської громади план просторового розвитку, може вдарити по бюджету.

Мова йде про тендер сумою у 15 мільйонів гривень. Рішенням виконкому управління архітектури та містобудування ЮМР зобовʼязали здійснити заходи щодо розірвання договору.

Тож, наприкінці січня управління архітектури та містобудування Южненської міської ради звернулось до господарського суду із позовною заявою до підрядника з цього питання. У свою чергу підрядник зробив зустрічну позовну заяву і зараз вимагає від Управління архітектури стягнення заборгованості за договором у розмірі 6 968 099,35 гривень. Та враховуючи судові витрати та адвокатів сума може дійти до 8 мільйонів гривень.

Суд зустрічну позовну заяву до розгляду прийняв і обʼєднав обидві позовні вимоги в одне провадження.

Нагадаємо, Южненський міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ заявляв: він нібито припиняв розробку комплексного плану на виконання вимог Одеської облдержадміністрації. Тим часом у ОДА зазначили: варто вивчити доцільність таких витрат, та конкретних вказівок не давали.

Доцільність витрат визначається сесією міської ради, яка кошти передбачила. Після цього був підписаний договір із консорціумом. Розірвати його можна лише за двох умов: за згодою сторін, або у судовому порядку.

Зазначимо, що фактично підрядник роботи не зупиняв, тож зараз управління архітектури має 12 кілограм завершеної документації, що дорівнює близько 40% від усіх робіт.

Нагадаємо також, що про це неодноразово наголошувала екс-секретарка ради Оксана ВОРОТНІКОВА. 

«Мером було написано листа до фірми, що виконувала роботи, про розірвання договору. На що йому відповіли, що 25% робіт вже виконано і надіслали акти виконаних робіт. І, звісно, вони хочуть отримати за цю роботу кошти. Але ж виконком чомусь не приймає ці акти. Тобто роблять вид, що їх не існує. На скільки мені відомо, фірма вже надіслала їх поштою. І так, ми можемо розірвати договір у судовому порядку, але ж ми повинні будемо заплатити фірмі гроші за виконані роботи, і, як я думаю, фірма подасть на якісь компенсації. Тобто у нас немає законних підстав розірвати договір в односторонньому порядку»,— говорила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Попри це, міська рада намагалась не прийняти роботи, та у вкрай незвичний спосіб. Ймовірно, саме для цього у грудні 2023 року начальника управління архітектури Сергія ОРИШАКУ було відсторонено від роботи. Та пролежавши сім днів на пошті, документація автоматично була прийнята, адже управлінням за цей період не було надано жодних зауважень.

Як розповів Сергій ОРИШАКА, згідно з розʼясненням Одеської ОВА, робити документацію просторового плану, Южненська міськрада таки має. Та кошти наразі не виділяються.

Міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ щодо цього питання має позицію: усі гроші нібито мають йти на армію. Та, чомусь, і на цю справу з міського бюджету виділяються не найбільші суми: у 2023 році військовим надали 17,1 мільйонів. Додатково було виділено 26,5 мільйонів на Обласну адміністрацію для забезпечення в/ч. Це склало близько 7% від бюджету за 2023 рік.

Також Сергій ОРИШАКА зазначив, що згідно комісії, що проводилась минулого року у ОВА, сума договору по розробці просторового плану, нижче за ціни 2021 року. Тобто, якщо договір із консорціумом таки буде розірвано, громада може втратити 8 мільйонів за перший етап та судовий процес, а також, ймовірно, згодом заключатиме договір з іншою організацією, де витрати будуть більшими.

Головний архітектор громади також додав, що порівнювати ціни із іншими громадами – не має сенсу. Адже ціна просторового плану залежить від розміру громади, її місцеположення, а також перспективи розвитку. Тож сума таких робіт надто індивідуальна.