У місті Червоноград, що у Львівській області, мешканці виступили проти кардинальних змін з перейменуванням та проголосували за варіант «залишити поточну назву міста»

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник проєктів громадянської мережі «Опора» Тарас Радь.

Нацкомісія зі стандартів державної мови рекомендувала змінити назву Червоноград. Та попри це, до списку запропонованих мешканцям варіантів потрапив і варіант «Червоноград».

фото: Суспільне Львів

У перелік варіантів для голосування потрапили усі назви, що пропонували мешканці міста.

За підсумками більшість виборців серед 14 варіантів обрали назву «Червоноград». Участь у голосуванні взяли лише 2823 мешканців, хоча у Червоноградській громаді проживає близько 90 тисяч осіб.

Друге місце з відставанням у 208 голосів посів варіант перейменування Червонограда на Кристинопіль – 30% або 1086 голосів. А сам Червоноград – 35%, що склало 1294 голоси.

Нагадаємо, що южненці, як і мешканці Червонограду, не воліють нічого міняти: 80% мешканців обрали варіант “Південне”, тобто виступають просто за переклад на українську мову.

Нагадаємо, що і для Южного знайшли шанс залишити існуючу назву. Депутат Максим Кушнір зазначив, що Южненська громада та місто Южне не підпадають під закон про необхідність перейменування.

Остаточне рішення щодо того, які варіанти будуть відправлені до Києва, депутати приймуть на позачерговому засіданні сесії Южненської міськради 9 листопада.

Читайте також: Погрози та публічні образи: як перейменування Южного ризикує стати одним з найтоксичніших соціальних процесів в історії міста.