До Южного вчетверте приїхали представники УВКБ ООН. Протягом тижня з 23 по 27 жовтня мешканців громади реєстрували на отримання фінансової допомоги.

Фінансова допомога від УВКБ ООН – це 6660 гривень. Вона призначена для людей, що постраждали від війни. Для цього є кілька критеріїв:

⁃ Люди, у яких погіршився стан здоровʼя після початку повномасштабного вторгнення;
⁃ Українці, що виїзжали за кордон, отримали статус біженця та згодом повернулись до постійного місця проживання;
⁃ Внутрішньо переміщені особи, які набули цього статусу після 24 лютого 2022 року.

Вже вдруге бажаючих зареєструватись на отримання допомоги надто багато, через це, ще в перший день графік черги було заповнено до кінця тижня.

На день представниці ООН приймали близько 60 людей, та більшість з них реєстрували також своїх близьких родичів. Тож загалом за тиждень їм вдалось зареєструвати близько півтисячі мешканців Южненської громади.

«Ми переїхали з Донецької області, з-під Бахмуту, селище Майорськ. Мій чоловік працював на залізниці, а перше, що постраждало – саме залізниця. Щодня були обстріли, тому ми вирішили переїхати сюди, у Южний. Наші друзі сюди приїхали ще у 2014 році. Ми втратили повністю все, нашого дому більше нема. Залишились повністю без житла. Дякуємо, звісно, таким організаціям, які допомагають, оформлюють. Наразі я без роботи, у чоловіка, дякувати Богові, поки робота є, але гроші, звісно, не завадять. Квартиру, зрозуміло, що знімаємо, бо купити житло зараз… Втратили все, ми приїхали з однією сумкою та валізою. Але життя продовжується»,— поділилась із нами Інна Вікторівна.

«Мені робили операцію минулого року і у січні цього року. Дуже довго хворіла та й операції були важкі. Після однієї з них дві доби пролежала у крові. Така допомога зараз дуже потрібна. Одна аптека скільки грошей бере. Мені 81 рік, а пенсія дуже мала, вся в боргах через лікування»,— розповіла Людмила Василівна.

Депутат Южненської міської ради Максим КУШНІР, який є також волонтером ГО «Моє місто Южне», розповів, що наступного разу представниці УВКБ ООН працюватимуть в Южному наприкінці листопада. Це буде остання можливість мешканців громади зареєструватись на допомогу, адже програма, яка передбачає фінансові виплати, завершується 12 грудня.

«Але ми сподіваємось, що ООН подовжить програму і на наступний рік. Тож ми і надалі, за можливості, будемо продовжувати співпрацю»,— сказав Максим КУШНІР.

Коли саме востаннє працюватимуть представниці УВКБ ООН у Южному, наразі невідомо.
Уся інформація буде оприлюднена на сторінках Фокусу у соціальних мережах;
особистій сторінці у Facebook Максима КУШНІРА; у чатах ОСББ.