До редакції Фокусу потрапило депутатське звернення одного з обранців, який гордо стоїть на варті моральних та етичних цінностей суспільства.

Депутат Южненської міськради Денис ЩАМБУРА подав депутатське звернення до Южненського міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО щодо дій начальника управління архітектури та містобудування Сергія ОРИШАКИ, які «руйнують авторитет служби в органах мiсцевого самоврядування, а також їх позитивну репутацiю».

Мова йде про ситуацію в одному з місцевих телеграм-каналів, де посадовець виразився лайкою в адресу анонімного власника ресурсу. А також замінив слово «російське» нецензурною лексикою.

У своєму пояснені до депутата, Сергій ОРИШАКА зазначив:
«анонімний член групи [ред.: назву пропущено] викладав в даному телеграм-каналі наклеп на мене особисто й після того як я довів, що він здійснює наклеп я назвав його «пиздюком», так як даний акаунт є анонімним – заяву на відкриття провадження на нього не можливо подати».

Нагадаємо, що в Україні планують заборонити анонімні Telegram-канали.

Крім цього посадовець додав, що зазначені повідомлення писав ввечері вихідного дня, тож був не при виконанні службових обовʼязків.

В той час як безсоромний посадовець вживав нецензурну лексику, сам власник ресурсу мирно використовував погрози.

Та приємним є те, що поки мешканці міста збирають голоси за відкликання депутатів від проросійських партій , голова постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, цивільної оборони та ЗМІ Денис ЩАМБУРА так відповідально ставиться до посади. Зазначимо, що опинившись у “списку щастя” (Денис ЩАМБУРА є депутатом від забороненої в Україні партії “Наші”), обранець повідомив міського голову про чат двотижневої давнини, адже зазначені повідомлення були написані 28 жовтня. Ймовірно, політика підштовхнули саме етичні норми.

На звернення, пильнуючого южненські чати депутата, відреагував і міський голова і на прохання обранця провів бесіду з Сергієм ОРИШАКОЮ, про що останній зазначив у пояснювальній записці:

«Наступними робочими днями, після даного спілкування, міський голова Володимир Новацький провів зі мною бесіду, в якій він телеграм канал [ред.: назву пропущено] порівняв з смітником, й пояснив, що службовцям не варто заходити на даний чат, а тим паче відповідати на коментарі – після цього я не публікував жодних коментарів в даному чаті».

Тож відтепер, чи не єдиний посадовець, що спілкувався із містянами щодо прийнятих рішень, не реагуватиме на коментарі та зауваження у власний бік.