В Южному відбулась перша у новому році сесія міської ради, де було прийнято низку важливих та, певним чином, стратегічних рішень.

Усі найважливіші питання були у списку додаткових: їх не багато, та монументальність вражає. Левова частка – зміна кадрів у раді та виконавчому комітеті.

На сесії були присутні 16 депутатів та міський голова. Як зазначила у своєму зверненні вже екс-секретарка Южненської міськради Оксана ВОРОТНІКОВА, Володимиру НОВАЦЬКОМУ таки вдалось зібрати підконтрольну більшість (кворум – 14 депутатів). Якими саме методами – здогадуватись не доводиться.

Старий-новий секретар Южненської міськради

Тож шляхом анонімного голосування чотирнадцять депутатів та міський голова достроково припинили повноваження секретарки Южненської міськради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, призначивши на цю посаду екс-директора КП «ЮТКЕ» Ігоря ЧУГУННІКОВА.

Зазначимо, досвід у політика в цьому вже є. Минулої каденції Ігор ЧУГУННІКОВ вже займав крісло ліворуч від “трону”.

Причини рішення, які зазначено в обґрунтуванні, доволі сумнівні: прогулювала роботу та не прийняла присягу три роки тому. Чому це питання не цікавило міського голову усю каденцію – не відомо. Ці ж причини Володимир НОВАЦЬКИЙ озвучив журналістам під час інтервʼю.

Він також зазначив, що з самого початку не знаходив з секретаркою спільної мови, а вона в свою чергу не змогла встановити комунікацію з депутатами.

Двоє присутніх депутатів, Олександр ГРЕЧКІН та Сергій КОЗАК, участі у голосуванні не брали.

Як розповів Олександр ГРЕЧКІН, таке рішення разом із колегою прийняли через те, що вважають зняття з посади секретарки беззаконням.

«Я бачу, що аби переобрати секретаря були залучені люди, які по три роки не відвідують сесії. Вважаю, вони певним чином були зацікавлені у цьому. Вони приїхали саме для того, аби переобрати секретаря. Ми вважаємо, що це не зовсім порядний та не достойний крок зі сторони мера і виконавчої влади»,— зазначив Олександр ГРЕЧКІН.

Ким є ця «підконтрольна більшість» та кадрові зміни виконкому

Ймовірно, саме заради доленосних для Южненських політиків рішень з-за кордону повернулись дві депутатки – Інна ПОЛЯКОВА та Валентина ДЕШКО. Вперше за час воєнного стану обраниці були присутні на сесії в офлайн режимі.

До колег, після півроку відсутності, доєднався депутат Віталій РОЗМЕРІЦА. Він нещодавно демобілізувався з військової служби. Найближчим часом, РОЗМЕРІЦА стане новим директором КП «Южводоканал».

Тим часом сам екс-директор підприємства, Андрій ШЕСТОВ, відтепер призначений на посаду заступника міського голови – начальника управління ЖКГ, яка стала вакантною після затримання на хабарі Дмитра ЛЮБІВОГО.

Ще одною кадровою зміною стало призначення на посаду заступниці міського голови – начальниці управління фінансів Альони ПРОХОРОВОЇ. До цього вона була заступницею начальника зазначеного управління, а також тимчасово виконувала його обовʼязки.

Також на засідання завітав ще один рідкісний гість – депутат Денис ЩАМБУРА. Певно, обранець відволікся від перегляду чатів анонімних телеграм-каналів Южного.

Неочевидний склад депутатських комісій

Ймовірно, відтепер у відповідального пана ЩАМБУРИ зʼявиться більше вільного часу, адже його посаду голови постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, цивільної оборони та ЗМІ, займатиме інший обранець – Ілля ЮРЧЕНКО.

Власне, він майже єдиний її член з нині доступних. Адже інші обранці: ДЕШКО, СТУДНІКОВА, СМИРНОВ та КУТАТЕЛАДЗЕ наразі не відвідують сесії міської ради. Чи залишиться після сьогоднішньої сесії у місті Валентина ДЕШКО поки не відомо.

Та й це не всі метаморфози у депутатських комісіях. У їхньому складі змінилось буквально все.

Депутати, що відкрито заявляють про свою опозицію до міського голови раптом опинились в одній комісії – з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури.

Депутати ГРЕЧКІН та КОЗАК, які займали посади голів комісій з земельних питань та бюджету відповідно, відтепер опікуватимуться молоддю та спортом. Допомагатимуть їм колеги – Максим КУШНІР та Оксана ВОРОТНІКОВА. А головою зазначеної комісії став екс-заступник голови комісії з питань ЖКГ Олександр ДІДЕНКО.

Та ці комісії не єдині цікаво складені: до «земельної» увійшло багато друзів «Оушена».

Серед них екс-директор КЗ «Центр надання соціальних послуг» Володимир СІВАК, директор «Олімпу» Олександр АНУФРІЄВ, директор КП «Екосервіс» Андрій ГОРІВЕНКО, підозріло відвідуючий виключно «важливі» сесії Денис ЩАМБУРА, а головує у комісії депутатка Інна ПОЛЯКОВА, яка нещодавно повернулась з-за кордону.

Очолює комісію з питань управління комунальною власністю, житлово-комунальним господарством, будівництва та транспорту Віталій РОЗМЕРІЦА. Що доволі логічно, беручи до уваги його нове місце роботи.


 До складу комісії з бюджету увійшли Сергій НАЗАРЕНКО,незмінний друг пана НОВАЦЬКОГО вже не першу каденцію. Він і став головою комісії. Крім нього там опинились Вадим ЯБЛУНІВСКИЙ, Вадим НАЗАРЕНКО, Світлана ДІНУЛ та Марина ПЕЛИПЕНКО, яка зараз захищає Україну на фронті.

Тож так, за участі небайдужих депутатів, що ладні приїхати з Одеси та навіть з-за кордону, де проживають, у міській раді все змінилось на напрочуд вигідну для міського голови картинку. Старі друзі на своїх місцях, опозиція – займається спортом.

На жаль, вмістити усі цікавинки першої сесії у 2024 році в один матеріал не вдалось. Тож очікуйте статтю про неочікувану зміну порядку денного і тиск на одного з депутатів.