У Южному розпочався ремонт двох укриттів у будинках Приморська, 19 та Григорівського десанту, 10. Наразі підрядники здійснюють у ПРУ демонтажні роботи. 

Нагадаємо, у червні цього року в Южному пройшла чергова перевірка укриттів, яка показала, що чотири з чотирнадцяти ПРУ непридатні для схову та перебування мешканців під час тривог. У липні, на сесію міськради було винесено питання щодо ремонту двох з них, які були у найгіршому стані. Депутати з двотижневим відстроченням на вивчення кошторису підтримали рішення. 

Ще в червні, одразу після перевірки, в управлінні ЖКГ анонсувати, що ставлять собі за мету завершити ремонт в ПРУ Десанту, 10 до 20 серпня, адже у ньому мали переховуватися учні початкової школи Ліцею імені Чорновола. Тепер найближчий прогноз — середина жовтня, повідомили Фокусу у Фонді комунального майна, який оголошував тендер. За договором, оприлюдненим на сайті держзакупівель prozorro, підрядники мають виконати роботи до кінця грудня поточного року. 

Начальниця Фонду комунального майна Наталя ПІТУСЬ розповіла, що затримка виникла з технічних причин, у низці документів виправляли помилки, тож і тендер був оголошений пізніше запланованого часу. Торги були закриті 1 вересня, кожен з них мав по одному учаснику. Поточний ремонт в укритті Приморської, 19 виконує ФОП СИТОР ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ, а у будинку по проспекту Григорівського десанту, 10 — ФОП РОДІНА ВІОЛЕТТА ВІТАЛІЇВНА

Загальна вартість робіт у двох укриттях складає близько 10 мільйонів гривень: 7 мільйонів 700 тисяч на Приморській та 2 мільйони 262 тисячі в укритті десанту, 10. В ПРУ мають провести демонтажні роботи, провести електрику, відремонтувати водогін, вентиляцію, встановити нові двері та зробити ремонт приміщень.

Наталя ПІТУСЬ зазначила, що цього тижня планується оголосити тендер і на встановлення системи автоматизованого доступу до усіх укриттів міста. Вона передбачає відкриття дверей лише під час повітряної тривоги, аби забезпечити доступ для мешканців Южного. Також зараз у деяких укриттях склалась ситуація, що там проживають соціально незабезпечені люди, через що їхня якість та стан можуть страждати. Попередня вартість встановлення автоматизованого доступу складає близько 1 мільйона 140 тисяч гривень.

“Взагалі фірм, які займаються такими системами в Україні дуже мало — лише дві, які я знаю. Це вінницька компанія і криворізька. От Вінниця, скільки ми з ними зідзвонюємось, вони постійно зайняті. У них великі замовлення на Київ після того випадку [ред.: через неможливість потрапити до укриття, у Києві, на початку літа, від уламків загинуло троє людей], обсяги робіт зараз в них дуже великі, тому до нас поки руки не доходять. Але тендер ми все одно оголошуємо”, – розповіла Наталя ПІТУСЬ. 

Також в Южному планують зробити ремонт ще одного укриття, за адресою Хіміків, 20. Минулого тижня фото звідти облетіли місцеві пабліки, адже стан ПРУ незадовільний. Окрім того, воно, ймовірно, слугує місцем проживання для безхатченків.

Наразі Фонд комунального майна готує проєкт рішення щодо ремонту у цьому ПРУ. Зазначають, що попередньо, планують завершити його до кінця цього року.

Читайте також: Після 15 місяців повномасштабної війни в Южному непридатні 4 укриття