17 листопада Зеленський підписав закон, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів податків на доходи фізичних осіб, сплачених військовими. Ці гроші після повномасштабного вторгнення росії в Україну буквально озолотили місцеві бюджети. Військовослужбовці, одержуючи грошове забезпечення, сплачували податок на доходи за ставкою 18%. З цеї суми 64% спрямовувалося до громади, де зареєстровано військову частину захисника.

 І в чиновників із різних міст України розпочалася «епідемія благоустрою». Звісно, що чиновники Южного не пасуть задніх у цій гонці – чого тільки варті премії у розмірі 130% відсоткі та матдопомога для Новацького під час війни, багатомільйонні підряди без конкурсу, ремонти на широку ногу вартістю вище столичних.

Ми подали запит до мерії Южного, щоб дізнатися, скільки ж виділили грошей саме на військові потреби, адже ремонти доріг, премії та бруківка можуть зачекати, коли є потреба у допомозі на фронті.

Так, 2022 року на потреби сил оборони виділили 5,9 млн. гривень: 2,4 млн. на військову частину А2238; 1,3 млн – на поліцію, 1,9 млн. – на тероборону та 231 тис. грн на рятувальників.

(При тому, що на заробітні плати за 18 місяців війни ТОП чиновникам мерії нарахували більше 4 мільйонів).

У 2023 році були більш щедрими – військовим надали 17,1 млн. Велика частина з цих грошей спрямована на сім різних військових частин. На відділення поліції йде 315,5 тисяч грн.

При цьому доходи від ПДФО військових за 2022 рік становили 34,8 млн грн; а за січень – жовтень 2023 року надійшло 75,0 млн. грн

Тобто з отриманих додаткових мільйонів ПДФО посадовці розщедрилися лише на 17% і на 22% за 2022 і 2023 рік відповідно. Якшо брати загальні доходи за 9 місяців 2023 ріку (461, 7 млн), то відсоток допомоги армії взагалі мізерний – 3,7%.

Зазначимо, що навіть в Одесі, з якої почался протестний рух проти надмірних витрат на “бруківку”, відсоток виділення на потреби армії значно вищий, ніж на плитку – з 1,3 мільярда ПДФО на сили оборони витратили 558 мільйонів, тобто майже 42%.

До речі, навіть коли вирувала негода, южненські чиновники даремно не гаяли часу і дбали про те, як би щось благоустроїти. Так, 27 листопада на сайті Prozorro опубліковано закупівлю, яку без аукціону проводить Управління капітального будівництва. Сумма 345 тисяч – це коригування проекту з ремонту проїжджої частини вулиці Приморської. Цей ремонт за 18,7 млн замовили ще у 2021 році, а віз і нині там. Дорога перекопана. Тобто, у майбутньому можливі ще витрати на додаткові роботи, коригування проектів і тому подібне.