Южненський міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ розповів, як він відважно бореться за те, щоб місто не перейменовували на Порт-Аненталь.

У своєму відеозверненні він повідомив, що зустрічався з Оленою Шуляк – головою Комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку, який розглядав питання зміни назви міста.

“Я сказав, що наші жителі не сприймають назву Порт-Аненталь, яку прийняв комітет. Більшість жителів сприймають назву Південне. Мене почули і сказали, що за можливості ще раз можуть повернутися до цього питання, але це не точно”, – зазначив Новацький.

Він додав, що підписав звернення до голови комітету та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням переглянути рішення.

При цьому мер Южного знов звинуватив у ситуації, що склалася, депутатів, які вчасно не ухвалили потрібне рішення.

“Ми створили собі стільки проблем через те, що депутати Южненської міськради не ухвалили рішення про перейменування міста вчасно”, – заявив Новацький.

Чому сам мер не вживав жодних заходів до ухвалення рішення комітетом ВР, він пояснювати не став.

Нагадаємо, що влітку 2023 року у Южному розпочався довготривалий та, певним чином, скандальний процес підбору назви для міста. Було створено комісію з перейменування, очільником якої став сам міський голова. Попри це, засідання, що проводились раз на два тижні протягом декількох місяців, головуючий відвідав двічі: найперше та заключне.

Протягом декількох місяців робоча група, яку склали близько двадцяти фахівців: члени виконкому, філологи, представники підприємств, краєзнавці встановлювали критерії, оголошували прийом варіантів майбутньої назви від мешканців міста, ретельно обирали кожну з них. У фіналі таки визначились із 12 варіантами назв, в останній момент, попри усі критерії, на прохання заступника міського голови Леоніда НЕЙКОВА, додавши варіант «Південне».

Під час засідань комісії, директорка студії ТБ «МИГ» Ольга ГОДОВЕНКО неодноразово застерігала: назву «Південне» не прийме Комісія зі стандартів державної мови. Та слухати медійницю не стали. І Володимир НОВАЦЬКИЙ, запросивши лояльних до себе депутатів, таки вніс назву «Південне» до списку.

У жовтні було проведено голосування серед мешканців міста, які, що не дивно, проголосували за назву-переклад.

Пізніше депутати мали голосувати за назву, яка «поїде» до Верховної Ради на розгляд. Обирали серед назв, що набрали найбільшу кількість балів: «Південне», «Порт-Аненталь/Аненталь» та «Оріяна». Та згоди депутати та міський голова у цьому питанні не дійшли.

Ймовірно, не прийнявши переклад російськомовної назви, яка, до того ж, не відповідає географічному положенню міста (Южне розташовано на території ПІВНІЧНОГО Причорноморʼя), у Верховній Раді обрали другу, за результатами голосування, назву – Порт-Аненталь.