Спеціалісти Центру зайнятості організували зустріч із южненськими підприємцями. Головною темою стало ознайомлення підприємців із програмою мікрогрантів.

Програма  розрахована на фінансову допомогу бізнесу від держави. Головною умовою є найм нових співробітників, тобто забезпечення нових робочих місць. Максимальна сума гранту складає 250 тисяч гривень.

Начальниця Южненського відділу Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості Ірина ЧЕРЕПАЩУК розповіла, що окрім цього підприємців ознайомили із активними програмами сприяння зайнятості.

 Наприклад, ваучери на навчання для різних категорій населення, компенсація заробітної плани найманих робітників та інше.

«Нашим учасникам ми також пропонували укласти угоду про співпрацю для того, щоб вони могли отримувати онлайн послуги, інформуватись про різні напрямки роботи служби зайнятості. Це зручно. Для оперативності надання наших послуг ми пропонуємо такий договір. Це безкоштовно, служба зайнятості створює електронний кабінет роботодавця і надсилає різні інформаційні листівки, запрошує до заходів, ярмарок, презентацій, круглих столів, як сьогодні»,— розповіла Ірина ЧЕРЕПАЩУК.

На зустрічі також була присутня секретарка Южненської міськради Оксана ВОРОТНІКОВА.

Вона розповіла, що «круглий стіл» із підприємцями став заключним етапом її роботи із власниками малого бізнесу на южненському ринку.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому до Оксани ВОРОТНІКОВОЇ звернулись підприємці Южненського муніципального ринку по допомогу із вирішенням проблеми тарифів на оренду приміщень.

Тоді ж було організовано зустріч підприємців із місцевою владою та керівництвом ринку.

«Під час зустрічі на ринку ми вирішували питання того, як виживати підприємцям у важкий зимовий час, адже продажі падають, люди розʼїжджаються, оренду треба платити. Тобто нашому малому бізнесу дуже важко вижити у цих умовах. Тож я звернулась до начальниці нашого центру зайнятості, Ірини Михайлівни. Вона запропонувала організувати нам таку зустріч із підприємцями, де сьогодні спеціалісти дуже докладно все розповіли гостям про програми підтримки»,— розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА.

Окрім підприємців з Южненського ринку на зустрічі були і інші власники малого бізнесу.

Однією з них стала Оксана КОМПАНІЄЦЬ, власниця магазину продуктів харчування. Підприємиця поділилась із нами, що її бізнес лишився в окупації – у рідному місті Токмак, Запорізької області.

«Було дуже важко розпочинати все заново, тому одразу приїхала до дівчаток у Центр зайнятості. Вони мене проконсультували, що треба зробити, щоб працевлаштовувати, щоб відркрити новий бізнес тут…Зазвичай вони працюють на всі 100, я дуже задоволена Центром зайнятості.  Одну людину я так вже знайшла до себе у магазин – зараз вона проходить стажування. Зустріч була дуже корисна, я змогла дізнатись багато цікавих способів розвинути бізнес. Зараз це дуже актуально, адже магазин новий, тож співпрацю із Центром зайнятості припиняти точно не стану»,— поділилась із нами Оксана КОМПАНІЄЦЬ.