Продовжуючи вивчення декларацій депутатів Южненської міськради, ми виявили, що на сайті НАЗК немає фінансового звіту депутата Дениса ЩАМБУРИ, обраного від забороненої партії «Наші».

Останню декларацію він подавав ще 2021 року, звітуючи за 2020 рік відповідно.

Немає декларації ЩАМБУРИ й на сайті мерії. Ми вирішили зателефонувати депутату за вказаним на сайті номером, щоб уточнити у нього причину, через яку він не звітує до НАЗК.
Наш кореспондент представився, але обранець заявив, що з невідомими людьми не спілкується, і кинув слухавку. Після повторного дзвінка він відповів, що це йому нецікаво.

Можливо причина як раз в тому, що йому нецікава депутатська діяльність – він кілька разів намагався скласти мандат депутата, але колеги з крила Новацького не проголосували за це звернення. То ж так він і залишився у колі впливу міського голови, якому потрібні “слухняні хлопчики” заради більшості та контролю над ситуацією.

З того часу в політичній боротьбі на боці НОВАЦЬКОГО депутат грає з інтересом. Він голосує, як слід, як наприклад, за зміну секретарки міськради, він бере активну участь у політичній боротьбі проти незручних міському голові підлеглих, як наприклад, депутатське звернення щодо дій начальника управління архітектури та містобудування Сергія ОРИШАКИ, на основі якого того усунули від роботи.

Згідно із останньою декларацією ЩАМБУРИ, він людина не бідна.
В нього є дві просторі квартири в Одесі площею  140,4 (м2) та 91 м2 , земельна ділянка на 510 м2 у Алтестове. У його сім’ї є квартира площею 64,4 м2 та нежитлове приміщення площею 130м2 в Одесі.

Депутат не працював у 2020 році (та не працює й досі, згідно із інформацією на сайті Южненської міської ради), проте отримав спадщину у розмірі 30000 грн та подарунки у негрошовій формі на майже півмільйона гривень.

На які гроші живе обранець всі ці три роки – невідомо. Можливо, він заробляє як таксист на своєму задекларованому автомобілі Subaru Forester чи виставляє для фото свій раритетний мотоцикл “Їж” 1966 року, або здає в оренду одну із своїх об’єктів нерухомості.
Але це також потрібно декларувати, проте він цього не робить.

Зазначимо, що за умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі строком на 1 рік, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 КК України).
За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП)