Звіту мера міста Володимира НОВАЦЬКОГО про роботу за минулий рік ми так і не побачили, тому вирішили згадати найгучніші події, пов’язані з діяльністю місцевої влади. Всього, звісно, не перерахуєш, тож ми зосередилися на найяскравіших «здобутках».

Почався рік з гучного скандалу, коли у перші дня січня СБУ затримала «на гарячому» під час отримання хабара заступника міського голови — начальника управління ЖКГ — Дмитра ЛЮБІВОГО. Він отримав відкат за забезпечення підряднику успішного результату під час проведення тендерів щодо виконання робіт.

Щоправда вже за декілька днів чиновник вийшов під заставу у сумі чотири мільйони гривень, яку за нього вніс скандальний одеський бізнесмен, пов’язаний з готельним бізнесом.

Вже влітку ми дізналися, як нужденні з числа наближених до мера освоюють комунальне житло, отримане на закритому засіданні виконкому у 2023 році. Тоді не запросивши «зайвих» людей, а саме представників ЗМІ, як того вимагає закон, НОВАЦЬКИЙ роздав квартири своїм.

А в липні ці «знедолені» вирішили здавати комунальне житло, видаючи його за своє, та заробляти на цьому гроші.

Також цього літа правоохоронці викрили чиновницю міської ради, яка входила до агентурної мережі фсб, що готувала ракетно-дронові удари по Україні. Нею виявилася головна бухгалтерка управління соцполітики Олена ШАТАЛЮК.

Разом з іншими агентами з Дніпра, Запоріжжя, Сум, а також Донецької та Кіровоградської областей вона збирала координати для ударів по позиціях Сил оборони та об’єктах критичної інфраструктури. Окрім южненської очільниці управління до складу мережі входила чиновниця Дніпровської міськради. Вони встановлювали місцезнаходження ППО та ключових електропідстанцій для коригування російських ударів.

Вже наприкінці літа три начальники комунальних підприємств міста, а за сумісництвом депутати міськради, отримали протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Мова йшла про директора «Спортивно-оздоровчого комплексу «Олімп» Олександра АНУФРІЄВА, керівника КП «ЮЖВОДОКАНАЛ» Віталія РОЗМЕРІЦУ та голову КП «Екосервіс» Андрія ГОРІВЕНКО.

Коли на сесії міськради відбувалося голосування за «Умови оплати праці керівникам комунальних підприємств» вищевказані особи, будучи ще й головами КП, згідно із законом мали заявити про конфлікт інтересів. А отже, не брати участь у голосуванні, але вони цього не зробили.

І підтримали своїми голосами не лише затвердження заробітної плати, а й бюджет міста, де до речі і були кошти на їхню заробітну плату. На цей протиправний вчинок підштовхнув їх міський голова, який наголосив на тому, що якщо проєкт рішення з першого разу не набирає потрібну кількість голосів «за», то депутати, які мають конфлікт інтересів, в другий раз можуть прийняти участь у голосуванні.

А й справді – кого хвилює той закон, коли мова йде про власний добробут…

Варто зазначити, що подібні ситуації не лише підривають довіру мешканців громади до влади, але й демонструють відсутність належного управлінського контролю з боку міського голови. В таких ситуаціях, коли мала б слідувати жорстка реакція мера для захисту інтересів людей, ми бачимо або ігнорування проблем, або їхнє замовчування. Це наводить на думку, що Володимир НОВАЦЬКИЙ свідомо уникає відповідальності за те, що роблять його підлеглі, дозволяючи системним порушенням і скандалам ставати нормою в міській раді.

Про те, як представники влади плювали на закон, коли відміняли домовленості про розробку Плану просторового розвитку, знімали секретаря міської ради Оксану ВОРОТНІКОВУ та багато іншого читайте у наших наступних матеріалах.