У мережі з’явилась Постанова Одеського апеляційного суду, що підтверджує законність тендеру з розробки Плану просторового розитку. Тендер на 15 мільйонів гривень здійняв шуму як серед мешканців міста, так і серед посадовців та депутатів. Ймовірно, вас зацікавило, чому це довелось доводити у суді. Ми вам розкажемо про це, а також про те, яких зусиль доклав міський голова, аби Южненська громада не мала ані Плану просторового розвитку, ані 7-ми мільйонів гривень.
Передумови
Задля повного розуміння ситуації варто повернутись у кінець 2023 року. Тоді, 1 грудня, на сайті держзакупівель Prozorro з’явився висновок моніторингу Південного офісу Держаудитслужби (ДАСУ), де Управління архітектури та містобудування ЮМР зобов’язують розірвати договір із консорціумом “Бюро земплевпорядних послуг”, який мав розробити План розвитку, через недоліки у документації. У разі незгоди Управління мало право оскаржити його у судовому порядку протягом 15 днів.
Зазначимо, що План просторового розвитку – надважлива документація, без якої громада не зможе розпоряджатись власною землею і залучати інвесторів. Крім цього, її наявність – вимога законодавства, згідно якого План має бути готовим до 1 січня 2026 року.
Двічі відсторонений
Як стало відомо Фокусу, дізнавшись про висновок моніторингу, начальник управління архітектури Сергій ОРИШАКА вирішив таки оскаржувати його у суді. Про це рішення головний архітектор громади повідомив міського голову Володимира НОВАЦЬКОГО. Той, у свою чергу, вже вдруге прийняв рішення відсторонити Сергія ОРИШАКУ від роботи. Офіційно – задля проведення службового розлідування, відповідно до протоколу ДАСУ. По суті, відсторонення автоматично не дало б змоги посадовцю оскаржити висновок моніторингу у суді.
Нагадаємо, що Сергія ОРИШАКУ вже двічі відсторонювали за час роботи над планом просторового розвитку. Вперше це сталось в момент, коли Управління мало перевірити зроблену роботу консорціуму. Голову Управління відсторонили через звернення депутата Дениса ЩАМБУРИ щодо дій, які «руйнують авторитет служби в органах мiсцевого самоврядування, а також їх позитивну репутацiю». Простіше – ОРИШАКА використав нецензурну лексику в адресу анонімного користувача популярного южненського каналу, коли той погрожував посадовцю “ліквідацією”.
Але як вперше, так і вдруге відсторонення не надто вплинуло на хід подій. Вперше – воно мало поганий ефект, коли спеціалісти Управління навіть не мали змоги перевірити документацію, і вона автоматично була прийнята. Вдруге – поки Владислав ТЕРЕЩЕНКО, якому була доручена ця важлива справа, оформлював документи, Сергій ОРИШАКА таки встиг подати позов до суду. Відсторонити посадовця мали на місяць. Лист про виконання протоколу, за підписом Володимира НОВАЦЬКОГО, направився до ДАСУ.
Суди з ДАСУ та висновки
Таки подавши позов до суду 7 грудня, Сергій ОРИШАКА запустив довготривалий процес. Рішення суду першої інстанції визнало протокол ДАСУ протизаконним, а вимогу розірвати договір із консорціумом такою, що суперечить Цивільному кодексу України. Лист з Южненського виконкому суд повністю відхилив.
Друга інстанція, тобто апеляція з боку Держаудитслужби, також підтвердила законність тендеру. Ймовірно, у ДАСУ готують касацію, тобто позов до суду третьої інстанції.
Вже пізніше Володимир НОВАЦЬКИЙ вирішив рішенням виконкому відмінити рішення сесії міської ради, що видається дуже дивним як для досвідченого посадовця. Цим рішенням було зобов’язано Управління архітектури таки розірвати договір. Та, схоже, карма бачить усе і громаду зобов’язали розробити План, як раніше попереджала екс-секретарка ради Оксана ВОРОТНІКОВА.
Наразі Южненська громада лишається без Плану розвитку, а бюджет має збідніти на 7 мільйонів – оплата виконаної роботи консорціуму “Бюро землевпорядних послуг” та судові витрати.
Читайте також:
Виконком вирішив відмінити План просторового розвитку громади, коли підрядник вже виконав 25% робіт
Іронія долі по-южненськи! Мерію зобов’яжуть …. замовити план просторового розвитку громади
Жаба-гадюка: як депутат захищає етичні норми у «смітнику»