Южненська міськрада значно відстає у сумах допомоги для ЗСУ. “Фокус” неодноразово порушував це питання минулого року, а на останній сесії міськради про це розповідав депутат Максим КУШНІР.

Він зазначив, що у нашому регіоні є приклади громад, які тільки за перший квартал виділили 50 мільйонів гривень на армію, поки в Южному ще тільки 12 мільйонів. Мова йдеться про сусідню Визирку. Заплановано, що у 2024 році з бюджету громади на допомогу ЗСУ буде виділено 86,6 мільйонів гривень. З них у першому кварталі вже надали 49, 77 мільйонів гривень.

РЕМОНТИ ТА ЗАРПЛАТА – ЦЕ СВЯТЕ

Зазначимо, що й раніше Южне не було дуже щедрим на допомогу армії. Так, 2022 року на потреби сил оборони виділили 5,9 мільйонів гривень, що складає близько 1% від бюджету за 2022 рік. При тому, що на заробітні плати за 18 місяців війни ТОП посадовцям міськради нарахували більше 4 мільйонів.

У 2023 році були більш щедрими – військовим надали 17,1 мільйонів. Додатково було виділено 26,5 мільйонів на Обласну адміністрацію для забезпечення в/ч. Це складає близько 7% від бюджету за 2023 рік.

Навіть в Одесі, з якої почався протестний рух проти надмірних витрат на “бруківку”, відсоток виділення на потреби армії був значно вищий, ніж витрати на плитку – з 1,3 мільярда ПДФО на сили оборони витратили 558 мільйонів, тобто майже 42%.

Нагадаємо також, що минулого року міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ знаходив відмовки, щоб не надавати допомоги для 28 ОМБР. 

Його позиція була такою: громада фінансово допомагає тільки тим військовим частинам і бригадам, які офіційно зареєстровані на її території і, відповідно, сплачують податок з доходу фізичних осіб у бюджет. І це незважаючи на те, що у 28-й бригаді наразі проходить службу близько тисячі мешканців Южного.

У 2024 році ситуація трошки покращилася – у бюджеті закладений мільйон гривень на 28 бригаду. Це краще ніж нічого, але це навіть менше, ніж поточні ремонти, як наприклад ремонт покрівлі у приміщенні за адресою проспект Григорівського десанту, буд. 16 (тендер на 1,3 млн грн) чи капремонт частини підвального приміщення Ліцею № 1 (тендер на майже 2,5 млн грн).
Це навіть менше ніж витрати на канцелярію та стільці, які мерія буде виділяти у рамках підтримки южненської поліції – 1,8 млн. грн.

НЕ ТРЕБА ВТРАЧАТИ ЗВ’ЯЗКИ

Тож чому саме таке ставлення до війська у мерії на чолі із мером НОВАЦЬКИМ?
Здається, відповідь є на відео, яке ми знайшли в мережі. У ньому майже юний, але вже досвідчений політик НОВАЦЬКИЙ розповідає, що не треба втрачати зв’язки із Росією.

«Через 15 лет не будет Евросоюза, как нет Советского союза. Евросоюз развалится. Зря , что мы будем к нему стремиться и потеряем те тесные связи с Россией, которые у нас есть сегодня в наработке», – стверджував він на одній із зустрічей.


Якщо у НОВАЦЬКОГО такі симпатії, тоді виглядає цілком зрозумілою та послідовною позиція і його поплічників та підлеглих.
Як наприклад, висловлювання Андрія ГОРІВЕНКО, що обраний до міськради від забороненої партії “Наші”, та який є чинним директором комунального підприємства “Екосервіс”.
Він принизливо відгукується про партнера України НАТО, який допомагає нашій країні долати ворога.
Також не дивним є вибір у радники ТОП-посадовця часів Януковича Олександра ГЕОРГІЄВА.
24 лютого 2022 року, у день, який запамʼятався кожному українцю, пан ГЕОРГІЄВ написав пост у Фейсбуці, у якому він зазначив, що після виборів президент Зеленський “зайняв сторону нацистів” замість того, щоб вести перемовини із Путіним.

Тобто, все це виглядає цілком логічним. З таким ставлення міського голови та його прибічників не варто очікувати великої підтримки українського війська.