Ми зробили добірку скандалів, в які потрапляв мер міста Южне Володимир НОВАЦЬКИЙ. Їх звісно за його каденцію було багато, але ми зробили стислий огляд найбільш відомих “зашкварів”.

УЯВНИЙ ЯХТ-КЛУБ

У січні 2023 року мерія віддала в оренду рекреаційні землі нібито під будівництво яхт-клубу. Примарний. Це питання Новацький буквально продавлював: нібито це залучення інвестицій у місто і у цьому питанні заінтересовані навіть у столиці.

Мова йде про земельну ділянку рекреаційного призначення площею 7,7006 га на місці плавнів Сичавського ставка – тут нібито повинен з’явитися багатофункціональний яхтово-туристичний комплекс з гаванню, елінгами, готелями, ресторанами, бутиками, вертолітним майданчиком та глибоководним каналом за кошти інвесторів. 

Але все це фантазії. Ніякого яхт-клубу немає і не передбачається найближчого часу. А у реальності віддану у оренду землю вже декілька разів намагалися передати у субаренду на аукціонах. Спочатку “інвестори” хотіли отримати 56 мільйонів, потім 40, потім – 18 млн, а у лютому ділянку виставили за 13,1 мільйони.
Торги поки що не відбулися, але схема вже ясна – бізнесменам віддали в аренду на 10 років ділянку за 1,9 мільйонів гривень, а вони хочуть на ній просто “наварити”.

І це не перший відомий випадок земельних зашкварів. Так, згідно із інформацією порталу “Антикор”, у грудні 2019 года мерія продала 10,5 га землі біля моря, серед ділянок була частка й самого моря – 1,7 га.
Потім ці ж ділянки перепродавалися у рази дорожче. Наприклад, одну з них мерія продала за 1,2 млн. гривень, а потім у мережі з’явилися оголошення про перепродаж ділянки з таким же кадастровим номером уже за 5 мільйонів.

30 РОКІВ ПОРУШУВАВ ЗАКОН

Квартирні питання, які протягом кількох років розглядалися на закритих засіданнях виконкому.
На них квартири у гуртожитках комунальної власності лунали часто позачергово «своїм» людям. Причому деякі щасливчики навіть не мають відношення до Южного. Усі ці житлоплощі з часом приватизуються.

На одному із засідань мер зізнався, що виділення житла у такий спосіб відбувається вже 30 років. На останньому виконкомі він героїчно відкрив «таємні питання», коли квадратних метрів комунальної власності практично не залишилося.

НАЙДОРОЖЧИЙ НАШ МЕР

Минулого року НОВАЦЬКИЙ оскандалився на всю країну, коли з’ясувалося, що сам собі виписував премії під час війни. З січня 2022-го року по липень 2023-го міському голові було нараховано близько 1 мільйона 127 тисяч гривень. Тобто в середньому 62 тисячі на місяць. У цей період Володимир НОВАЦЬКИЙ щомісяця отримував надбавки, а премія інколи сягала 130 відсотків від окладу.

Зазначимо, що і до повномасштабної війни міський голова був у списку найдорожчих мерів міст Одещини: з 2017-го його активи різко пішли вгору з 600 000 до 1 270 000 гривень на рік.

інфографіка – Думская.net

КОРУПЦІЙНІ СКАНДАЛИ

Оточення мера не далеко відійшло від свого шефа. Корупційні скандали – це норма для Новацького та його підлеглих. Так, у 2020 році правоохоронці попередили незаконне відчуження земельної ділянки ДП «Морський торговельний порт «Південний». Фігурантами афери були зокрема посадові особи мерії, які оформили низку документів, щоб вивести з постійного користування порту майже п’ять гектарів земель у приватну власність для будівництва гідротехнічних споруд.

У січні 2022 року СБУ затримала начальницю управління економіки Южненської міської ради Наталію ГНЄУШЕВУ за підозрою в отриманні 225 тисяч гривень хабаря.
Цього року на “відкатах” викрили заступника мера Дмитра ЛЮБИВОГО. При обшукав вдома в посадовця знайшли 2 мільйони грн готівки.

На самого мера було заведено як мінімум 7 справ за адмінпорушення, у тому числі за неодноразові порушення вимог фінансового контролю. У 2017 році співробітники управління захисту економіки в Одеському регіоні склали протокол через земельну ділянку площею 2 га, яку він начебто забув зазначити у декларації.

ЗОЛОТІ ТЕНДЕРИ

Дуже дорогою для громади вийшла реконструкція проспекту Миру – із всіма додатковими роботами, проєктною документацією на роботи було витрачено близько 82 мільйонів гривень. І в цьому випадку дорого не означає якісно – наприклад, фонтани працювали лише на відкритті проспекту, якість покриття також бажає кращого.

Але самим “вдалим” та знаменитим проєктом Южного став дзеркальний туалет, на будівництво якого витратили майже 3 мільйони гривень, але запустити об’єкт так і не змогли.
Нікому непотрібний та занедбаний, так він і стоїть і віддзеркалює та уособлює всю діяльність мерії на чолі із Новацьким.