На минулій сесії Южненської міської ради депутати від опозиції не підтримали укладення мирової угоди між управлінням архітектури та містобудування та консорціумом «Бюро землеупорядних послуг».

Згідно із запропонованим проєктом, місто мало виплатити 7 млн гривень підряднику за вже виконані роботи з розробки Плану просторового розвитку та продовжити співпрацю з ним.

Але депутати від опозиції не підтримали це питання. За їхніми словами, перш ніж укладати мирову угоду, необхідно встановити відповідальних за затягування такого важливого процесу для громади.

По-перше, якщо сесія міської ради вирішила, що документ потрібен і проголосувала за його розробку, то як виконавчий комітет міг зобов’язати управління архітектури розірвати договір? За законом, виконком не може скасовувати рішення сесії.

По-друге, підставою для розірвання договору виконком назвав лист від Одеської військової адміністрації, де говорилося про недоцільність витрат таких коштів під час війни та невідповідність вимог тендеру.

Але пізніше в Одеській ОВА заявили, що комісія, яка перевіряла законність проведення тендеру на розробку Плана, в своєму протоколі не зазначила, що є якісь порушення і його треба відмінити. А рекомендаційний лист щодо цього, який начебто відправили ЮМР, став результатом недбалого виконання своїх обов’язків одним зі співробітників. І, що найголовніше, він мав лише рекомендаційний характер.

Нещодавно Верховний суд України підтвердив, що міська рада не мала підстав для розірвання договору.

Хто несе відповідальність за це? Як рекомендаційний лист міг стати основою для судових тяжб, що затягнулися на 10 місяців? Хто в мерії мав вивчити це питання і перевірити походження документу перш ніж звертатися до суду?

Як зазначила депутат Оксана ВОРОТНІКОВА, якщо зараз дозволити підписання мирової угоди, суспільство ніколи не отримає відповіді на ці питання.

«Ніхто не понесе відповідальність за затягування розробки плану на десять місяців, що несе за собою порушення законодавства, бо ми маємо розробити цей план до 01.01.2025 року і відповідальність за витрати бюджетних коштів на суди, які ми програли. Не проведені службові розслідування і не притягнуті до відповідальності винні. Це дає підстави і надалі приймати неправомірні рішення, які тягнуть за собою розтрату бюджетних коштів», – зазначила вона.

Хочеться сподіватися, що на пошук винних не знадобиться ще 10 місяців і ми все ж таки отримаємо відповіді на питання, які хвилюють суспільство, а також План просторового розвитку, котрий дуже потрібен громаді.