Ми зробили добірку скандалів, які сталися в громаді за 2023 рік. А це було не складно, адже діяльність мерії та буквально кожна сесія чи виконком супроводжувалися спірними моментами та неоднозначними рішеннями, які обурювали мешканців міста.

Сам себе преміював. Оскандалився на всю країну мер Южного Володимир НОВАЦЬКИЙ. Журналісти “Фокусу” з’ясували, що міський голова сам собі виписував премії під час війни. З січня 2022-го року по липень 2023-го міському голові було нараховано близько 1 мільйона 127 тисяч гривнень. Тобто в середньому 62 тисячі на місяць. У цей період Володимир НОВАЦЬКИЙ щомісяця отримував надбавки, а премія інколи сягала 130 відсотків від окладу.

Відмова виділяти гроші на 28 ОМБР. Обурила містян позиція мерії щодо того, що громада фінансово допомагає тільки тим військовим частинам і бригадам, які офіційно зареєстровані на її території і, відповідно, сплачують податок з доходу фізичних осіб у бюджет. Та у 28-й бригаді наразі проходить службу близько тисячі мешканців Южного, яким у міськраді допомагати відмовляються.

Королевство кривих дзеркал. На початку червня в Южному розпочались роботи з реконструкції дзеркального громадського туалету. Цей туалет також зробив славу нашому місту – на його будівництво витратили майже 3 мільйони гривень, але об’єкт не змогли здати в експлуатацію. Запустити в роботу об’єкт обіцяли ще влітку, та пізніше засумнівались у цьому рішенні і відклали до “кращих часів”. Восени знамениті дзеркала зазнали ушкоджень, що, аніяк не вплинуло б на функціонал вбиральні, та, певною мірою, “віддзеркалилось” на репутації.

Посадовці мерії Южного зуміли знайти золоту жилу у ремонтах дитячих садків. Про це дізналися правоохоронці та наприкінці жовтня прийшли з обшуками. Слідчі виявили факти того, що посадовці передчасно оплачували роботи підряднику, а отже й підписували акти, в яких було зазначено неправдиву інформацію. Цікаво також, що виконавець робіт – постійний учасник та постійний переможець тендерів на ремонти, які замовляє управління капітального будівництва Южненської міськради. Загалом ця особа та пов’язані з ним фірми отримали від підлеглих НОВАЦЬКОГО девʼять контрактів на майже 50 мільйонів гривень.

Дорожчий за столичний. Ремонт офісного приміщення для южненських освітян коштував громаді майже 1000 доларів за квадратний метр. Це недоцільно велика вартість ремонту і не тільки для такого міста як Южне, а й за столичними мірками.  Але у Южному – своя атмосфера. Тут посадовці не шкодують на освітян ніяких грошей.

Піар на допомозі. У вересні на сесії Южненської міськради депутати одноголосно підтримали виділення 25 мільйонів гривень поворотної допомоги АТ”ОПЗ”. Та вже у жовтні керівництво підприєства по суті звинуватило міського голову у “піарі на допомозі заводчанам”. Володимир НОВАЦЬКИЙ скликав пресс-конференцію і пояснив, що обіцяні гроші є на рахунку мерії, але надати їх немає можливості. Тобто довів, що це таки було піаром.

Збрехав про тендер. Ще одна брехня від очільника Южненської громади. Керівництво Одеської військової адміністрації зробило зауваження НОВАЦЬКОМУ про надмірні витрати на ремонти під час війни, а саме не будівництво дороги за 58 мільйонів. Міський голова у свою чергу ввів в оману ОВА, запевняючи, що тендер розірваний, а гроші буде перерозподілено.

Квадратні метри для своїх. Але не тільки Володимир НОВАЦЬКИЙ потрапляв у скандали. Так, у жовтні відбулося закрите засідання виконкому, на якому своїм людям “дарували” квадратні метри. Мова про Олександра ПОТАПЧУКА. Він написав заяву на постановку на квартирний облік лише 19 жовтня 2023 року, через декілька днів вже отримав житло. Безпосередній начальник ПОТАПЧУКА – заступник міського голови – начальник управління правового забезпечення Леонід НЕЙКОВ.

План просторового розвитку. Дуже спірне рішення ухвалив виконком у грудні – відмінити План просторового розвитку громади, коли підрядник вже виконав 25% робіт. До проєкту Плану просторового розвитку громада йшла два роки, але під тиском мера його відміняють. Тепер підрядник має право подати до суду, і є ризик, що ці 15 мільйонів будуть втрачені і не підуть на армію.

Цирк на ТВК. І найгучніший скандал минулого року – відкликання депутатів від заборонених партій та протистояння, яке влаштували люди міського голови, аби завадити процесу. У хід пішли і поліція, і погрози, і відверті маніпуляції з боку лояльних до Володимира НОВАЦЬКОГО людей.

Сподіваємося, що у 2024 році діяльність чиновників принесе громаді більше користі, ніш скандалів. Але, судячи з останніх подій у мерії, скандали тільки починаються…