Ми продовжуємо аналізувати, як управлінські помилки мера Володимира НОВАЦЬКОГО негативно відбивалися на житті громади, а у багатьох випадках і до втрати коштів.

Одним з «геніальних» рішень міської влади було будівництво дзеркального туалету вартістю 3 млн гривень. Цей об’єкт став просто легендарним і зробив з Південного посміховисько не те, що для всієї області, а для всієї країни.

Необхідність такої дорогої вбиральні – окрема тема. Але найбезглуздіше і недалекоглядне в діях мера – навіть не саме будівництво туалету за три мільйони, а те, що тепер на його утримання щороку потрібно буде виділяти близько 800 тисяч гривень. І з часом ця сума зростатиме через вартість електрики, води тощо. Тобто НОВАЦЬКИЙ у такий складний час повісив на шию громади ярмо, на яке щороку з бюджету доведеться виділяти нечувані суми.

Або ж, якщо через якийсь час місто просто не знайде «зайвого» мільйона на утримання вбиральні, її закриють. Це ще один яскравий приклад того, як непрофесіоналізм мера призводить до марної трати бюджетних грошей, яка не приносить жодної реальної користі людям.

Таких прикладів, коли гроші з бюджету витрачаються, а городяни потім не бачать результатів, у Південному багато. З недавнього – реконструкція котельні зі встановленням когенераційної установки на Старомиколаївському шосе. Вона обійшлася бюджету в 16,5 млн гривень. При цьому роботи на об’єкті почалися до укладення договору з підрядником і здійснювалися невідомо ким. Зокрема, незрозуміло, хто закладав фундамент.

Таким чином, якщо через деякий час щось трапиться і установку не зможуть запустити, або після запуску почнуться проблеми, відповідальних знайти буде нереально, натомість із бюджету знову виділятимуть гроші на усунення неполадок.

І тут ми бачимо, що для мера головне – пустити пил у вічі й закінчити об’єкт до встановленого терміну, навіть якщо тендер було оголошено лише за півтора місяця до того, як роботи вже мали б бути закінчені. Тобто, замість того, щоб визнати свої помилки і той факт, що вони призведуть до затримок, він пішов на порушення – початок робіт без підписання договору, і навіть не подумав про те, до яких наслідків для громади і бюджету це може призвести.

Аналогічна ситуація і з дорогою в Кошарах, на яку витратили понад 8 млн гривень і досі незрозуміло, який ремонт там проводився – поточний чи капітальний. Що має велике значення в контексті його якості та контролю за виконанням. Але найбезглуздіше, що влада залучила фірму, яка мала здійснювати контроль за роботами не з початку ремонту, а перед його закінченням.

В результаті відсутність належного контролю може призвести до того, що нова дорога за мільйони гривень зійде разом із першим снігом і громаді знову доведеться виділяти гроші на додатковий ремонт, або ж людям – знову їздити поганою дорогою.

Із зазначених прикладів ми чітко бачимо, як непродумані рішення мера призводять до втрати грошей бюджетом міста. Що своєю чергою негативно відбивається на житті його мешканців, адже розумне використання цих коштів могло зробити місто кращим і комфортнішим. Якщо подібна тенденція збережеться і надалі, то незабаром від колись молодого, перспективного міста залишаться лише спогади. 

У наступному матеріалі ми розповімо про втрату бюджетом 25 млн гривень через небажання мера брати на себе відповідальність.